דף הבית כתוב לנו rss
אודותנוהעירייהחינוך ונוערקהילה ותעסוקהשירות לתושבתרבות ותיירותרשות החנייהמרכז צעירים, תעסוקה וקהילה
כתוב לנו
שירותים בקליק
חוק חופש המידע
טלפונים וקבלת קהל
תשלומים
שירותים מקוונים
תיק תושב
פניות ותלונות הציבור
טפסים
מכרזים
דרושים
רישום למוסדות חינוך
Skip Navigation Linksדף הבית»שירות לתושב»מסחר ושירותים
הועדה המקומית
רישום לחינוך
דוחות לתושב
בחירות 2013
הטור השבועי של אלי עובד
שכונת יובלים
מוקד 106
שירותי חירום
תשלומים
ישיבות מועצת העיר
מזג האויר
אלבום תמונת
הבריכה האולימפית
youtube  facebook
<>
אבגדהוש
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

מסחר ושירותים 

חשיבותה של העיר קריית שמונה כמרכז אורבני יחיד באצבע הגליל ומיקומה על הציר המוביל לחרמון, צפון רמת הגולן והאטרקציות התיירותיות באזור אצבע הגליל, תרמו להתפתחות חיי המסחר והשירותים בה וכבר בתחילת המאה ראו בה כל תושבי האזור מרכז חשוב ושמו של "שוק חלסה" היה נודע למרחוק ומשך אליו את תושבי אצבע הגליל, דרום לבנון וצפון הגולן.
קריית שמונה ממשיכה מסורת זו וגם כיום חיי המסחר בה שוקקים ומהווים מקור משיכה לכל תושבי אצבע הגליל והגולן. לא לחינם נבנו בה שלושה קניונים תוססים. מרכז מסחר ושוק עירוני תוסס ומקורה הפועל יומיים בשבוע ומרכז אליו הרבה מהתוצרת החקלאית המיוצרת אצלנו בגליל העליון, מוצרי סדקית, ביגוד ומה לא?

פריחתה של קריית שמונה משכה אליה את רוב הרשתות הגדולות וכיום פועלים בעיר מרכולים רבים, חנויות רשת של מיטב היצרנים, סניפים של רשתות מזון וביגוד והרבה חנויות קטנות אך איכותיות.
גם חובבי הרכב אינם מקופחים וכיום מפעילות רוב חברות הרכב מרכזי שירות בקריית שמונה, אשר לצד מוסכים נוספים מסוגלים לתת שירות לכל צי כלי הרכב של תושבי העיר והגליל.

בשל ריחוקה ממרכזים אורבניים אחרים התפתחה קריית שמונה כעיר עצמאית לכל דבר הנסמכת על עצמה ומסוגלת לספק לתושביה את כל השירותים הנדרשים להם, החל מעורכי דין, רואי חשבון וכלה ברפואה פרטית, אלטרנטיבית ורפואה משלימה.

ליווי העסקים הקטנים עוד משלב התכנון ובדיקת ההיתכנות מתבצע על ידי מט"י (מרכז טיפוח יזמות), אשר מעניק לעסקים הקטנים ליווי צמוד והדרכה, שתאפשר להם לשרוד לאורך זמן מול כוחות השוק והתחרות הגוברת.

האתר הוקם ע"י החברה לאוטומציה. כל הזכויות שמורות © 2013. עיריית קרית שמונה