דף הבית כתוב לנו rss
אודותנוהעירייהחינוך ונוערקהילה ותעסוקהשירות לתושבתרבות ותיירותרשות החנייהמרכז צעירים, תעסוקה וקהילה
כתוב לנו
שירותים בקליק
חוק חופש המידע
טלפונים וקבלת קהל
תשלומים
שירותים מקוונים
תיק תושב
פניות ותלונות הציבור
טפסים
מכרזים
דרושים
רישום למוסדות חינוך
Skip Navigation Linksדף הבית»תרבות ותיירות»צוק מנרה
הועדה המקומית
רישום לחינוך
דוחות לתושב
בחירות 2013
הטור השבועי של אלי עובד
שכונת יובלים
מוקד 106
שירותי חירום
תשלומים
ישיבות מועצת העיר
מזג האויר
אלבום תמונת
הבריכה האולימפית
youtube  facebook
<>
אבגדהוש
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

צוק מנרה 

טלפון:              04-6905830
פקס:               04-6905833
כתובת:            ת.ד 1013 קריית שמונה
מיקוד:             11019
שעות פעילות:  כל יום בין השעות 09:30-17:00.
                     עליה אחרונה ברכבל בשעה 16:30

אתר צוק מנרה, שבמרכזו הרכבל הארוך במדינה, המטפס ממבואותיה הדרומיים של קריית שמונה למרומי רכס נפתלי ליד קיבוץ מנרה שבגליל העליון.
הרכבל עוצר בשלושה טרמינלים ובכל אחד פעילות מגוונת מיוחדת למקום ולאזור. הריחוף בקרוניות הלבנות בגובה של עד 40 מ', מביא אותנו לתחושות חדשות, אותן אין אנו מכירים. לשאוף את האוויר הקריר ולצפות בעמק החולה, החרמון והגולן הנפרשים ונפתחים אלינו בזמן הריחוף ברכבל.
חוויות נוספות, אותן האורח מקבל באתר צוק מנרה, עוטפות אותו מכל עבר, פעילות אתגרית, מנוחה בבריכה, ריחוף, גלישה מהירה במגלשות ועוד.

הטרמינל התחתון

נכנס לחניה ליד כביש 90 במבואות הדרומיים של קריית שמונה, עם היציאה מהרכב נבחין מייד בפינת פיקניק בצל חורשת האיקליפטוס: שולחנות ופינת מנגל. והחוויה החדשה שמשגעת את בני הנוער והילדים – מגלשות הרים: גלישה במגלשות הרים במסלול שאורכו כ- 1,000 מטר. שני גולשים בכל מגלשה (מתאים לכל גיל).

טרמינל הצוק

"טרמינל הצוק" ממוקם על המצוק הגיאולוגי שהוא חלק ממצוקים החובקים את רכס נפתלי. המבקרים בטרמינל מתנסים בחוויות מרגשות: גלישה אנכית ( סנפלינג ) במצוק שהוא שמורת הטבע, גלישה זוויתית (אומגה) הארוכה בארץ, מהארוכות בעולם – 200 מ' תוך ריחוף מעל המצוק הגיאולוגי, קיר טיפוס מלאכותי בגובה 16.5 מ' וקירות טיפוס טבעיים. כל הפעילויות מאובטחות ובטיחותיות.

טרמינל הפסגה

הנוף המרהיב של עמק החולה, הרי גולן, הרי הלבנון, החרמון, הר ברייה ורמת אירביד מקדם את פניכם בטרמינל הפסגה.
בטרמינל הפסגה כל האורחים מוזמנים לסיור מודרך עם מדריכי האתר, הפעלת ילדים בחומר ובגבס, בריכת השחייה במרחק של 5 דקות הליכה ונסיעה באופניים במורד, מטרמינל הפסגה התחתון, דרך יערות נפתלי.
ירידה רגלית בדרך שנבנתה במיוחד מטרמינל הפסגה לטרמינל הצוק. סיורים חקלאיים במטעי התפוחים של קיבוץ מנרה, ריצות ניווט, מזנון, שתייה, גלידה והמון נוף, אויר צלול וקריר.

אתר ירוק

שלל החוויות שבאתר צוק מנרה נבנו בהשקעה גדולה ובאהבה לטבע ולסביבה.
התכנון והביצוע נעשה תוך שמירה על הצומח, החי והסביבה. לא פצענו את ההר בדרכים חדשות וניסינו לשמור על כל פרח והחי. הקמת האתר והפעלתו נעשות בשיתוף פעולה עם "קרן קיימת לישראל", "החברה להגנת הטבע", רשות שמורות הטבע ונציגי איכות הסביבה. צוק מנרה – אתר ירוק.

פארק גיאולוגי מצוק רמים – המלצה לטיול לכל המשפחה

נוסעים לכביש מס' 886 – כביש הצפון. קצת דרומית למנרה נכנסים לתחנה העליונה של רכבל צוק מנרה. מי שמגיע בלי אופניים יכול לשכור זוג במקום, ולהחזירו בתחנה התחתונה של הרכבל. בעלי אופניים צריכים לבדוק את האפשרות לעלות חזרה ברכבל, עם האופניים.
צוות הרכבל מתייחס באהדה לבקשה כזו, על בסיס מקום פנוי בימי חול בלבד. אם לא, צריך לתאם מפגש עם הרכב באוהל הבדואי שליד התחנה התחתונה של הרכבל ( הכניסה מכביש 90 ), במבואות הדרומיים של קריית שמונה.
מוודאים שהבלמים פועלים כראוי, חובשים קסדה, מאפסים את הספידומטר ויוצאים בגלישה על כביש הכניסה. כ – 50 מטר לפני כביש 886 – מסעף. פונים שמאלה ומתמידים על הכביש עד השער של בית הקברות. בק"מ ה- 0.5, לפני השער, פונים ימינה בדרך עפר חומה, העוברת בחורש עבות, במגמה כללית דרומה. בכיוון זה ממשיכים כשבעה ק"מ. בק"מ ה- 1.1 עוברים ליד גדר מטע ובק"מ ה- 2.0 מתחילים בטיפוס לראש הר נזר כ- 400 מטר. הדרך עוברת בחורש אורנים וביניהם אורן הסלע (צנוברים). בסוף העלייה, מימין, ניתן להבחין מבעד לקרחות החורש, בכפרים לבנוניים ובהם בולט הכפר מיס א-ג'בל. הר נזר הוא שמורת טבע ובה, ריכוז מדהים של כעשרה מיני סחלבים הפורחים באביב. בסוף הירידה התלולה מההר, בק"מ ה – 3.7, עולים על כביש 886 (בצדו השני יש שלט "מצנחי רחיפה" ) ופונים שמאלה, במורד הכביש, מאוד בזהירות, לא להסתחרר מהנוף. בק"מ ה- 4.3, בקצה מעקה הביטחון, פונים שמאלה לדרך עפר. הקטע הבא הוא שריד של כביש הצפון המיתולוגי- שנסלל כשתי רצועות אספלט צרות, בזמן המנדט הבריטי. קטע זה היה כל כך מפותל עד שסוללי הכביש המודרני החליטו לוותר עליו. בק"מ ה – 5.2 עיקול חזק ימינה, זה המקום האידיאלי להפסקת קפה. יושבים על קיר התמך וצופים על קרן נפתלי והר כנען שבדרום, על הגולן במזרח ועל עמק החולה. במישורים הקטנים, על המדרון לרגלי התצפית, רועים באופן קבוע מספר עדרים קטנים של צבאים. צריך להיות ממש חסר מזל כדי לא לראות אותם, בעיקר כשהם מפנים את הצד האחורי שלהם, המסויד כולו לבן, ופותחים בדילוגי מנוסה. בק"מ ה – 12.6 עוברים תחת הרכבל. משמאל מתנשא צוק מנרה ובק"מ ה – 13.1, בתחתית הצוק, רחבה משולטת, שהיא חלק מפארק גיאולוגי. בקעת החולה הפרושה למטה, מלמדים שלטי ההסבר שעל השביל, היא תולדה של השבר הסורי- אפריקאי שיצר גם את המצוק. כאן, בשולי החתך שיצר השבר, נוצר מעין חלון המשקיף אל שכבות גיאולוגיות עתיקות המונחות זו על גבי זו. ברוב חלקי הארץ קבורות השכבות הללו תחת האדמה, וניתן להגיע אליהן רק באמצעות קידוחים לעומק של מאות מטרים. כאן הכל חשוף. בק"מ ה- 13.4, ליד קוביות סלע גדולות, מסעף. עוזבים את שביל ישראל, פונים ימינה על דרך מסומנת אדום, עוברים בשער של חניון הפארק הגיאולוגי ומושכים לקצהו הצפוני. שם, על דרך סלולה שצבעה לבן, פונים ימינה, נזהרים מהחצצים שעליה, ובק"מ ה- 13.8 עוברים בשער ועולים על כביש הביטחון המקיף את קריית שמונה. פונים עליו דרומה (ימינה) ומתקדמים לאורך הגדר. בק"מ ה- 14.5 בקירוב, הוא צונח בירידות תלולות, שאחריהן עוברים, שוב, תחת הרכבל. בק"מ  ה- 15.8 מסיימים בפינת הפיקניק  שלרגלי התחנה התחתונה של הרכבל.

האתר הוקם ע"י החברה לאוטומציה. כל הזכויות שמורות © 2013. עיריית קרית שמונה