דף הבית כתוב לנו rss
אודותנוהעירייהחינוך ונוערקהילה ותעסוקהשירות לתושבתרבות ותיירותרשות החנייהמרכז צעירים, תעסוקה וקהילה
כתוב לנו
שירותים בקליק
חוק חופש המידע
טלפונים וקבלת קהל
תשלומים
שירותים מקוונים
תיק תושב
פניות ותלונות הציבור
טפסים
מכרזים
דרושים
רישום למוסדות חינוך
Skip Navigation Linksדף הבית»תרבות ותיירות»הצעות לטיול בעיר
הועדה המקומית
רישום לחינוך
דוחות לתושב
בחירות 2013
הטור השבועי של אלי עובד
שכונת יובלים
מוקד 106
שירותי חירום
תשלומים
ישיבות מועצת העיר
מזג האויר
אלבום תמונת
הבריכה האולימפית
youtube  facebook
<>
אבגדהוש
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

הצעות לטיול בקריית שמונה 

המוזיאון לתולדות קריית שמונה ופארק הזהב

מסלול הנמשך כשעתיים, ומתאים לכל המשפחה. ברח' הירדן, הכביש היוצא ממרכז קריית שמונה לכיוון קיבוץ שמיר, ניסע כברת דרך עד אשר נראה מימין ( מערב ) מסגד קטן הבנוי מאבני בזלת וגיר, לסירוגין, מעין מעשה תשבץ. כאן היה מסגד הכפר הערבי חלסה, שנבנה בראשית המאה ה – 20 ע"י כאמל א-חסין הנודע. המסגד משמש היום כמוזיאון עירוני, ובו תצוגה מעניינת של תצלומים מחלסה ומראשית ימיה של קריית שמונה. במוזיאון מועלית תצוגה אור קולית, המתארת את  התפתחות היישוב מעת הקמתו עד ימינו. המוזיאון משמש כתחנת מידע למטיילים באזור, וכמרכז לימודי שדה, והוא מופעל בשיתוף "החברה להגנת הטבע". ממש בפתח המסגד זורם אל תוך פארק הזהב נחל עין זהב, הוא נחל אל-דהב, שראשיתו ליד שדרות תל חי. מכאן מתחיל מסלול הליכה קצר ומתאים לכל אחד. אורכו כחצי ק"מ בכיוון אחד. יוצאים מהמוזיאון ועוברים גשרון על הנחל, ומיד פונים בעקבות הערוץ, כאשר נמצאים כל הזמן ממערבו. ראשיתו של המסלול בפארק, ובו מרחבי דשא. מצידו הימני של השביל - דגם משוחזר של מעברת קריית שמונה. לאחר מכן צולל המסלול אל הסבך, ויורד אל ה"ג'ונגל" בו שוצף הנחל במפלונים ומתפתל בין עצי מילה סורית. לאחר כמה גשרונים נוספים חובר נחל שמקורו במעיין נוסף-  הוא עין שושן. מכאן יש לעלות מעט מערבה, ולצאת אל הדרך הכבושה החוזרת אל הפארק בין גינות פרחים למרחבי דשא, ועוברת דרך בימת האמפיתיאטרון הפתוח, המשמש לאירועים המוניים. מסלול חביב ומומלץ ביותר.

בית החאן

פונדק דרכים זה שימש כארמונו של כאמל חסין (הוא כאמל אפנדי, הזכור לשמצה ממאורעות תל חי תר"פ). החאן בנוי מאבני גיר מסותתות לתפארה, והוא מקושת בקשתות אבן לכל אורכו. במרכזו חצר מרכזית מרוצפת, ומעין אמפיתיאטרון קטן, הצופה על בריכת מים. במזרחו נמצאות האורוות. לאחר שיחזור נראה המבנה מפואר בצורה מדהימה. גולת הכותרת שלו היא דווקא הרצפות החלקות והמעוצבות. המבנה משמש כיום כמרכז לאומנות וליצירה של עיריית קריית שמונה. לבאים לקריית שמונה מן הדרום:יש לפנות שמאלה
(מערבה) ברחוב טשרניחובסקי עד סופו, וימינה (צפונה) לרח' הרצל ובהמשכו יהודה הלוי, ובפניה הראשונה שוב ימינה (מזרחה) לרח' רזיאל. המבנה הגדול שמשמאל הוא החאן.

מקריית שמונה לתל חי דרך פארק הפסלים

טיול רגלי לא קשה, המתאים לכל המשפחה בכל עונות השנה, מלבד ימי חורף סוערים.
בעלייה ברגל מקריית שמונה לחצר תל-חי יש משום הידוק הקשר בין תל-חי, שהפכה מכבר לסמל לאומי, לבין העיר השכנה הקרויה על שמה – השם הראשון שניתן לישוב, אשר הוקם על חורבותיה של חלסה הערבית, היה "קריית יוסף", על שמו של יוסף טרומפלדור. לאחר מכן שונה השם ל"קריית שמונה", על שמם של כל שמונת מגיני תל-חי. תחילת הסיור בכביש המערכת, מצפון לקריית שמונה, במקום התחברותו לדרך עפר העולה לכיוון תל-חי. נתחיל לעלות בעליה מתונה מאוד על דרך העפר, לכיוון צפון. מסלול זה מאפשר לנו תצפית יפה לאורך כל הדרך, על האזור הקרוב והרחוק. לאחר כק"מ וחצי של הליכה, מגיעים לתצפית יפה על כפר גלעדי ועל חצר תל-חי. לאורך הדרך – עבודות אמנות שונות המשולבות בנוף, אשר מוצגות כאן מאז מפגש האומנויות הגדול בשנת 1987, שזכה לשם "תל חי 1987".
כאן נמצא גן הפסלים הייחודי, המשתרע על צלע ההר ובמישור שלפניו, מצידו המערבי של הכביש. היצירות, המשתלבות בטבע, הוצבו במסגרת פסטיבלי אומניות הנערכים מפעם לפעם במכללת תל חי הסמוכה.
לאורך הדרך מספר יצירות שראוי להזכיר, כגון "המעבר" של חווה מחותן- כשמו כן הוא, מעין מסדרון המחובר למצוק ובו פתחים מלבנים צרים המאפשרים תצפית לסביבה, או "בית בשמיים" של סלו סמיין פיינרו. עם התחברות השביל אל הכביש, ליד המוצג "פיסול רך באבן קשה" של קורניליוס רוג, עומדות בפני המטייל שתי אפשרויות: האחת – לעלות לכיוון כפר גלעדי, אל אנדרטת האריה השואג ומוזיאון השומר, והשנייה – להמשיך בזהירות לאורך הכביש ולרדת בשביל אל חצר תל חי. ניתן, כמובן, לבחור בדרך המשלבת את שתי האפשרויות: מבית הקברות של כפר גלעדי יורדים חזרה לכביש ופונים שמאלה לאורכו.ליד אבן הדרך של ק"מ 81 פונים ימינה, בשביל סלול הכולל מדרגות, דרך יתר יצירות האמנות של "תל חי 87" לכיוון חצר תל-חי, המשמשת כיום כמוזיאון בו ניתן לצפות במופע אורקולי מרתק, המספר בתמונות ובקול על אירועי תל חי ומשמעותם לעם ישראל.

האתר הוקם ע"י החברה לאוטומציה. כל הזכויות שמורות © 2013. עיריית קרית שמונה