עקב ירידה זמנית בהכנסות אין לי איך להמשיך לשלם לעובדים שלי, מה האפשרויות העומדות בפניי?

על מנת להקל על ההוצאות בתקופה זו, בעל העסק רשאי להוציא את עובדיו לחופשה ללא תשלום (חל"ת) ובכך עובדיו לא יאבדו את זכויותיהם במסגרת יחסי עובד-מעביד. המוסד לביטוח לאומי הודיע כי עובדים שנדרשים על ידי המעסיק לצאת לחל"ת למשך 30 יום ומעלה, זכאים לדמי אבטלה החל מהיום הראשון לחופשה בפרוצדורה מקוצרת.

העובדים רשאים לקבל דמי אבטלה גם אם לא ניצלו את כל ימי החופש שלהם.

פרטים מלאים על תנאי הזכאות לאבטלה והנחיות באתר הביטוח הלאומי.

מה נדרש ממני לעשות עבור העובד על מנת שהוא יוכל לקבל דמי אבטלה?

המעסיק נדרש למלא עבור העובד לצורך קבלת דמי אבטלה את המידע הבא:

  1. אישור על תקופת העסקה ושכר (בל/1514) – יש למלא טופס זה עבור כל עובד. אם מדובר בעובד בחל"ת המעסיק צריך לציין שהיציאה לחל"ת היא בעקבות התפרצות הנגיף. כמו כן יש לציין את תאריך היציאה לחל"ת ואם התקופה לא ידועה – יש לרשום שתאריך סיום החל"ת אינו ידוע.

להורדת הטופס לחצו כאן 

  1. טופס 100 לכל העובדים – המעסיק נדרש לשדר טופס 100 עבור כל העובדים. טופס 100 הוא ריכוז תלושי השכר הכולל הפרשי שכר ושכר נוסף. שידור טופס 100 ניתן לבצע מכל מערכת שכר.

עקב המצב המעסיק שלי הודיע לי שאני יוצא לחל"ת, מה סכום דמי האבטלה להם אני זכאי? ומה מספר הימים שניתן לקבל עבורם דמי אבטלה?

לחישוב קל ומהיר של הקצבה בהתאם לשכר שלך, תוכל להשתמש במחשבון לחישוב דמי האבטלה- לכניסה לחצו כאן 

למידע נוסף על סכום הקצבה לחץ כאן

מספר הימים שניתן לקבל עבורם דמי אבטלה משתנה בהתאם לגיל ולהרכב המשפחה – למידע נוסף לחצו כאן

למי פונים על מנת לממש זכאות?

על  מנת לקבל דמי אבטלה עליך לפנות במקביל:

  1. שירות התעסוקה- יש להירשם און ליין באתר שירות התעסוקה

 שים לב כי אין צורך להתייצב בלשכת התעסוקה עד להודעה חדשה! לאחר ההרשמה, יש לעקוב אחר הנחיות שירות התעסוקה בנוגע להתייצבות פיזית במרכזי שירות התעסוקה.

  1. ביטוח לאומי- הגשת תביעה לדמי אבטלה לביטוח לאומי. כדי לקצר את משך זמן הטיפול בתביעה מומלץ להגיש את התביעה באופן מקוון.

שימו לב שיש למלא תביעה מלאה ולא לשלוח רק את אישור המעסיק על תקופת העסקה ושכר (בל/1514). כמו כן מומלץ להירשם לאתר שירות אישי של ביטוח לאומי על מנת לקבל עדכונים אונליין בנוגע לטיפול בתביעתך.

שימו לב ! כל מי שירשם ברישום מקוון בשירות התעסוקה עד ליום 26.3.2020 , תחילת זכאותו תחשב מיום 15.3.2020. מהרו לממש את זכאותכם!