השירות לאזרח אינו רק מוטו בקריית שמונה והזכות לתת שירות מקיף את כל תחומי החיים בעיר.

המוקד העירוני 106, הפועל ברוב שעות היממה (עד השעה 15:30 במשרדי האגף לשיפור פני העיר ולאחר מכן דרך קישורית), מטפל במפגעים שונים ובבעיות השוטפות של תושבי העיר, בתיאום מלא מול האגף לשיפור פני העיר בעירייה ותוך מתן דגש לטיפול בבעיה עד לפתרונה המלא.

גם למשרדי הממשלה השונים יש חלק בהפיכתה של קריית שמונה למרכז הכובד של החיים באזור עם שלוחה של משרד הפנים הפועלת באופן קבוע בעיר ומטפלת בכל הנושאים הנוגעים למשרד זה, משרד הרישוי ובית משפט השלום הממוקם בטבורה של קריית שמונה.

החיילים והסטודנטים אינם מופלים לרעה ועבורם הוקם המרכז להכוונת סטודנטים וחיילים משוחררים, אשר מטפל בנושא חלוקת המלגות לסטודנטים בני המקום, ליווי הסטודנט מרגע כניסתו לאוניברסיטה או המכללה ועד לשובו לעיר והשתלבותו בקהילה וסיוע לחיילים משוחררים בהכוונה לאפיקי לימוד, הכשרה מקצועית או במציאת תעסוקה.

בקריית שמונה פועלים מרכז למניעת אונס והטרדה מינית, המשרת את תושבי הגליל כולו, מרכז סיוע לנוער במצוקה ושלוחה של עמותת "הפוך על הפוך".

גם נושא איכות הסביבה מטופל היטב בקריית שמונה וקצר הצלחות רבות עם הקמת מכון הטיהור המטפל בכל מי הקולחין בעיר, שמושבחים ומיועדים לחקלאות, הצבת מתקני לאיסוף פסולת הניתנת למיחזור ומניעת מפגעים אקולוגים שונים.

ביטוח תאונות אישיות לתלמידים >