אודות 

אגף תעשייה, עסקים ותיירות אחראי על כל היבט של פיתוח כלכלי בקריית שמונה. המטרה המרכזית שלו היא לייצר תחנה אחת עבור יזמים, תעשיינים ובעלי עסקים שפועלים או מעוניינים לפעול בעיר תוך ייעול הליכי הביורוקרטיה הפנימיים של העירייה. האגף מושתת על שלושה תחומים עיקריים: תעשייה, עסקים ותיירות. תעשייה כולל את 2 אזורי התעשייה הקיימים בעיר וליווי יזמים ותעשיינים. עסקים, המכוון לעסקים קטנים ובינוניים מסוגים שונים הפועלים בעיר בנוגע לתחומי רישוי עסקים ועידוד קידומם. תיירות הינו תחום חדש המתפתח בקריית שמונה, במטרה להפוך את העיר להיות שחקן אזורי משמעותי בתחום התיירות ושתהנה מהמשאבים הקיימים באזור הגליל המזרחי.

קידום ורישוי עסקים

בשנים האחרונות הפך רישוי וקידום עסקים לאחד מתחומי הליבה של הרשות המקומית- זאת משום שהוא מבטיח את איכות חיי התושבים, מעלה את איכות העסקים, ומהווה מפתח לצמיחה כלכלית של הרשות.
בתחום רישוי העסקים הרשות המקומית עומדת בתווך בין בעל העסק לנותני האישור- ובכך יש לה אפשרות למצב את עצמה כנותן שירות משמעותי המסייע לבעל העסק להשלים את תהליכי הרגולציה בפשטות, יעילות, ובזמן קצר ועלויות נמוכות ככל האפשר.
מתוך כך פועלת מחלקת רישוי וקידום עסקים באגף ברשות להתמקצע בחקיקה ובתקנות, בדרישות נותני האישור ובכלים הקיימים להסרת חסמי רישוי, ולראות את עצמה כמחויבת להנגשת מידע ומיצוי הזכויות של בעל העסק, לצד הבטחת פעילות בטוחה ומוסדרת של העסקים ברשות.
אנו רואים בתחום זה שירות נוסף וחשוב בהצעת הערך של הרשות המקומית ליזמים, משקיעים ובעלי עסקים המעוניינים לפעול בעיר וקוראים לכם להיעזר בשירותי האגף בכל סוגיה הקשורה לניהול העסק שלכם בעיר. 

תעשייה

בקריית שמונה פועלים שני שאזורי תעשיה רחבי ידיים, המרכזים בתוכם רבים ממפעלי התעשייה המרכזיים באזור וכוללים מתחמים המשמשים למסחר ולשירותים.
על מנת ליצור מסגרת שתקשר בין התעשיינים ותשמש כתובת לכל יזם חדש המעוניין להשתלב בהם, הוקמה מינהלת תעשיה משותפת לקריית שמונה ולמועצה האזורית גליל עליון, שמתפקידה לסייע ליזמים החדשים ולמפעלים הקיימים מול משרדי הממשלה השונים, להביא לידיעתם את ההטבות המיוחדות השמורות למפעלי התעשייה בקריית שמונה, לקיים הכשרות וימי העשרה לתעשיינים וליצור אווירה אשר תעודד מפעלים נוספים לעבור לקריית שמונה. 
סמיכותו של שדה התעופה העירוני לאזורי התעשייה בעיר, אמורה להקל על אנשי עסקים ממרכז הארץ למקם את עסקיהם בקריית שמונה ולהגיע אליהם מדי יום בטיסה האורכת חצי שעה בלבד מתל אביב.

ההטבות המיוחדות הניתנות למפעלים הממוקמים בקריית שמונה, מהוות זרז להקמתם של מפעלי תעשייה רבים, כולל מפעלי "תעשייה נקייה", אשר נהנים מהידע המיוצר במיג"ל (מרכז ידע גליל עליון) ומשאבים אנושיים מעולים, שמגיע ממכללת תל-חי. אלה יוצרים תשתית מצוינת להצלחת המפעל ומצטרפים לסיפור קליטתם המוצלח באזור של מפעלים דוגמת "תדיראן תקשורת", "תדיראן סוללות", "רימוני פלסט", "דגיל", תע"ש ואחרים.

תיירות 

מיקומה של העיר קריית שמונה למרגלות הרי נפתלי, כשממזרח לה משתרע עמק החולה הירוק והשופע פלגי מים, אשר גובל בהרי רמת הגולן ובכיפת השלג של הר החרמון, העניקו לעיר את אחד הנופים המרהיבים והמוקירים בישראל.
כעיר אשר שמרה על צביונה הכפרי, מהווה קריית שמונה אטרקציה בזכות עצמה והיא מושכת אליה תיירים רבים, אשר נהנים משפע של אטרקציות ייחודיות ב"צוק מנרה"- אתר הנופש המרכזי של האזור, הכולל את הרכבל הארוך ביותר בישראל שמטפס ממבואותיה הדרומיים של קריית שמונה עד לקיבוץ מנרה שברומו של רכס הרי נפתלי, קרוניות, פעילות אתגרית ועוד.

בתוך העיר ממוקמות כמה מפנינות החמד המרשימות בצפון:

  1. בית החאן – מבנה ששימש בעבר כביתו של כאמל אפנדי, רוצחם של יוסף טרומפלדור וחבריו. המבנה שוקם ושופץ ומשמש כיום כמרכז אומנויות.
  2. המסגד – מסגד האבן היחיד שנותר בשלמותו בגליל העליון, אשר משמש כיום כמוזיאון לתולדות העיר קריית שמונה וכולל גם דגם של "מעברת פחונים", זכר לבתיה הראשונים של העיר.
  3. מעיינות טבעיים – בגלל המבנה הגיאולוגי המיוחד שלה משופעת קריית שמונה במספר רב של  מעיינות, אשר הגדול שבהם הוא מעיין "עין הזהב" אשר התפרסם באיכות מימיו המשווקים תחת המותג "מי נביעות".
  4. הפארק הגיאולוגי – ממוקם למרגלות מצוק רמים וחושף חתך עמודי נרחב, שתחילתו בקרטיקון התחתון וסופו בקנומן. המבקרים יוכלו לגלות שכבות של אבן חול נובית, חוואר וחרסית, עורקי ברזל צבעוניים ומאובנים רבים.
  5. בניין המשטרה - מבנה ישן שהוקם בתקופת המנדט הבריטי על ידי המהנדס טיגרט ומשמש עד היום  כתחנת המשטרה של היישוב.
  6. כיכר צה"ל – המרכז המסחרי הישן של קריית שמונה שופץ בשנים האחרונות והפך לאחת מפנינות החמד היפות של הישוב.
  7. פארק הזהב – פארק ירוק עם מדשאות, פינות ישיבה, מגרש משחקים מיוחד ונחל עין זהב שחוצה אותו.
  8. הפארק הירוק – מגרש משחקים ענק סמוך לקניון נחמיה. במקום נבנה מגרש משחקים מיוחד לפעוטים ובקרוב ייבנה מגרש משחקים נוסף לנכים.

המבקרים בעיר נהנים מדרכי גישה נוחות, שלושה קניונים, בתי עסק ומסעדות הפזורים לאורך כל הציר המרכזי בעיר. בדומה לרבים מהיישובים בגליל, התפתחה גם בקריית שמונה תרבות האירוח הכפרי וכיום ניתן ליהנות בה מעשרות חדרי אירוח מפנקים, מהיפים בישראל.

 

אנשי קשר 

טבלת אנשי קשר - אגף תעשייה, עסקים ותיירות
שם תפקיד טלפון נייד מייל
ירדן ארליך מנהל אגף תעשייה, עסקים ותיירות, 04-6908531 0507222238 [email protected]
קאתי קבסה פקחית איכות סביבה אזורי תעשייה ומרכזי תעסוקה 04-6908422
קרן גוזלקר מזכירת אגף 04-6908422 [email protected]
יובל מלכה רפרנטית תיירות ופיתוח כלכלי 04-8368231 0526609521 [email protected]
איתי שפירא רפרנט פיתוח תעשייה 04-6368205 0504241141 [email protected]

רישוי עסקים

טבלת אנשי קשר - רישוי עסקים
שם תפקיד טלפון נייד מייל
ירדן ארליך מנהל אגף תעשייה, עסקים ותיירות 04-8368232 050-7222238 [email protected]
שולה עמוס מנהלת מחלקת רישוי עסקים 04-6908437 050-8293100 [email protected]
סימה גוואטה פקחית רישוי עסקים 050-8675111 [email protected]
יובל מלכה רפרנטית תיירות ופיתוח כלכלי 04-8368231 0526609521 [email protected]
קרן גוזלקר מזכירת אגף 04-6908422 050-2300737 I[email protected]
קאתי קבסה פקחית איכות סביבה אזורי תעשייה ומרכזי תעסוקה 04-6908422 [email protected]