תושבים ובעלי עסקים יקרים,אביחי שטרן

אנו נמצאים בימים של מתח, עומס רגשי וחוסר וודאות לגבי העתיד הקרוב והפרנסה.
גם אנו ברשויות המקומיות כפופים בצורה הדוקה להנחיות הממשלה- הבריאותיות, התעסוקתיות וכלכליות.
העירייה עברה לעבוד במתכונת מצומצמת, אך עם זאת עובדי העירייה המסורים זמינים עבורכם - במוקד העירוני שפועל במתכונת מתוגברת, ובמיילים טלפונים וואטסאפים מול כל מנהלי האגפים וחברי המועצה.
אני מאמין בלב שלם, שעל אף הקושי אנו נצא מהתקופה הזו מחוזקים- ניזכר בחשיבות של הקנייה מעסקים מקומיים, של החיבור לקהילה והערבות ההדדית,
וגם של מה שבגליל יודעים כל-כך טוב אבל קצת שכחו בשאר העולם: הורדת הרגל מהגז ואיזון בין הבית לעבודה.
מעל הכל - יש לי 2 בקשות עבורכם:

  1. הקפידו על הנחיות משרד הבריאות. אנחנו לא שומרים עליהם רק בשביל הדאגה לבריאות של עצמנו, אלא מתוך אחריות הדדית, דאגה לקרובים לנו ולפרטים היותר חלשים בחברה, ולצוות הרפואי.
    לא מפרים את הנחיות הבידוד והתנועה!
  2. גלו אחריות וערבות הדדית-  בראש ובראשונה לבני הבית שלכם - בני זוג, ילדים, אחים והורים. היו סבלניים, קשובים ואמפתיים, הם צריכים אתכם יותר מהכל וזוהי הזדמנות פז להקדיש להם זמן איכות.

ואח"כ במעגלים הקהילתיים- לשכנים ומכרים קשישים, חולים, מבודדים, אנשים המתמודדים עם קשיים נפשיים- הרימו טלפון פעם ביום, שאלו לשלומם וכיצד ניתן לעזור. ערכה של שיחה והבעת תשומת לב קטנה בימים אלו לא יסולא בפז.
ניתן לעזור בקניות, וגם קופות החולים והפארמים מאפשרים לאסוף תרופות עבור מי שאינו יכול לצאת מביתו.
אלו הם ימים שהכל נהיה מקוון וכל הפעולות והתקשורת מתבצעים דרך האינטרנט- עבור הדור הצעיר זה מובן מאליו, אך עבור תושבים וותיקים רבים מדובר בקושי של ממש, שעלול אף לפגוע ביכולת שלהם לממש את זכויותיהם. גם פה- הרימו טלפון ושאלו אם צריך עזרה.
היו ערניים- אם אתם מרגישים שנדרשת עזרה מקצועית פנו מייד למוקד העירוני ולאגף הרווחה, כדי שנוכל לאתר ולסייע לתושבים המתמודדים עם מצוקה!

מקווה שהאתר יהיה לכם לעזר, ומאחל לכולנו ימים של בריאות ושגשוג.
שלכם
אביחי שטרן, ראש העיר