חדש: תוכנית הרחפנים והרובוטיקה תפעל השנה בקריית שמונה

שר המדע נענה בחיוב לבקשת ראש העיר להרחבת תוכנית קייטנות המדע בקריית שמונה בעלות של 80 שקלים בלבד לקייטנה של שבוע ימים. "במקום 4 קבוצות שהיו עד כה, יהיו בקריית שמונה 12 קבוצות בקייטנות המדע בשלושה מחזורים", נמסר מלשכת השר

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 24/01/2019 09:21

בישיבת עבודה שהתקיימה בין ראש העיר אביחי שטרן, סגן ומ"מ ראש העיר אופיר יחזקאלי, המשנה לראש העיר מישל בן שימול, מנכ"ל העירייה יורם ביטון ואנשי הרשות לבין שר המדע אופיר אקוניס, מנכ"ל משרדו רן בר ואנשי לשכתו, סוכם כי צוותים של עיריית קריית שמונה ומשרד המדע ימשיכו לעבוד בשיתוף פעולה ולפתח את תחום המדע והטכנולוגיה בקרב הילדים, הנוער והקהילה בעיר.

בימים האחרונים נחתם הסכן בין עיריית קריית שמונה למשרד המדע להפעלת תוכנית הרחפנים והרובוטיקה לקהילה. מדובר בתוכנית דגל של משרד המדע. התוכנית מיועדת לילדים ונוער ועוסקת בלימודי שלבי הבניה של הרחפן והרובוט ועד הפעלתם, תוך שילוב של חשיבה יוצרת וחדשנית.

לבקשת ראש העיר, הבטיח שר המדע להפריד בין התקציב התוספתי הנקודתי שאושר לקריית שמונה, לבין התקציב השוטף של סל המדע, דבר שיגדיל את תקציב עיריית קריית שמונה בתחום המדע והטכנולוגיה בכמיליון שקלים.

השר הבטיח לעלות את הקצאות קייטנות המדע לקריית שמונה  כבר בקיץ הקרוב  מ-4 קבוצות ל-12 קבוצות, דבר שיאפשר פתיחה של 3 מחזורי פעילות בעלות מסובסדת של 80 שקלים לשבוע.

בשורה טובה קיבלנו גם בהוספת תקציב לפעילויות העשרה, מה שנקרא תקציב סל המדע.

עד היום קיבלה עיריית קריית שמונה 177 אלף שקלים לטובת פעילויות העשרה בתחום המדע לילדי העיר.  "גם תקציב סל המדע לילדי קריית שמונה יעלה בצורה משמעותית בתחילת שנת הלימודים הבאה", הבטיח השר אקוניס.

סל המדע כולל בין היתר: מדע בגיל הרך, חוגי רובוטיקה, הרחבת חוגי מדע ורובוטיקה קיימים, תקצוב ואישור חוגי פיזיקה וכימיה בבתי הספר העל יסודיים ועוד.

בתום ישיבת העבודה בלשכת ראש העיר, ביקרו הצוותים המשותפים של הרשות ומשרד המדע במיג"ל, שם הוחלט על חיזוק קשרי העבודה והמעורבות הקהילתית של מיג"ל בקריית שמונה.

ראש העיר אביחי שטרן: "אני מודה לשר על הביקור החשוב וההחלטות המשמעותיות שהתקבלו בו. אני מכיר את השר שנים רבות. קריית שמונה קרובה לליבו. כבר בביקור הראשון שלו בעיר בקדנציה שלי אפשר לראות את רמת המחויבות של השר לקריית שמונה. סקרתי בפני השר את העשייה בתחום המדע והטכנולוגיה בקריית שמונה וכמובן את הבקשות שלנו להמשך פיתוח והעצמת המדע, הטכנולוגיה והסייבר ואני שמח שאנו רואים עין בעין את הדברים ואת התפתחותה של קריית שמונה בכיוונים אלו".

השר אופיר אקוניס: "אני מכיר את ראש העיר אביחי שטרן עוד מהתקופה בה היה באוניברסיטה. מדובר בראש עיר נמרץ שחי ונושם את קריית שמונה ואנחנו נעשה הכל כדי לעזור לו ולעיר קריית שמונה. אני מאוד מתרשם מתוכניות העבודה שלו ומהחזון שלו וכבר הנחתי את כל אנשי משרדי לסייע בכל בקשה שתטיב עם תושבי קריית שמונה. אני גם  אמרתי בצורה ברורה לאנשי מיג"ל ומכללת תל חי שהם חייבים ליצור שיתופי פעולה עם עיריית קריית שמונה כדי שילדי קריית שמונה יוכלו ליהנות מכל מה שיש להם להציע. משרד המדע תיקצב את מיג"ל בשנת 2018 בסכום שיא של כל הזמנים ואיני רואה שום סיבה, ואף דורש שילדי קריית שמונה ייהנו מהמשאבים הרבים שמיג"ל מקבלת מאיתנו, באמצעות פעילויות למען הקהילה".

בתום ישיבת העבודה והסיור ביקש ראש העיר ממנכ"ל רשת המתנ"סים בעיר אלעד קוז'יקרו ומנהלת אגף החינוך סיגל כהן להמשיך את הקשר עם הצוותים המקצועיים במשרד המדע כדי להעצים ולהרחיב את הפעילות לכלל הקהילה בקריית שמונה.