רשת דרכא הודיעה על רצונה לסיים את ההתקשרות עם עיריית קריית שמונה

בישיבת עבודה שהתקיימה הבוקר בלשכת ראש העיר, הודיעה סמנכ"לית רשת דרכא כי היא מבקשת לסיים את הסכם ההתקשרות עם עיריית קריית שמונה. העירייה שוקלת את הבקשה. במידה וכך יקרה, תצא העירייה במכרז חדש לניהול בתי הספר התיכוניים בעיר.

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 24/01/2019 10:51

דרכא

לאור הודעתה של רשת דרכא הבוקר, לפיה היא מבקשת לסיים את ההתקשרות בינה ובין עיריית קריית שמונה בכל הנוגע לניהול בתי הספר התיכונים בעיר (דנציגר, אולפנית והמתמיד), הודיעה עיריית קריית שמונה כי היא בוחנת את הבקשה החד צדדית של הרשת.

"לאור עמדתכם החד צדדית, ובקשתכם לסיים את ההתקשרות עמנו, אנו נבחן את בקשתכם. ככל שנחליט לצאת למכרז חדש להפעלת בתי הספר התיכוניים בקריית שמונה, ניידע אתכם ותהיו רשאים להשתתף במכרז החדש", כתב ראש העיר אביחי שטרן למנכ"ל רשת דרכא ד"ר גיל פרג.

הבוקר נערכה בלשכת ראש העיר ישיבה בין ראש העיר, מנכ"ל העירייה יורם ביטון, הממונה על החינוך בעיר סגנית ראש העיר ד"ר אביבה ויצמן זריהן, מנהלת אגף החינוך סיגל כהן לבין  המשנה לרשת דרכא מור דשן, המלווה הפדגוגית וסמנכ"לית הכספים של הרשת.

בתחילת הישיבה הודיעה המשנה לרשת דרכא כי "דרכא לא תהיה במקום שלא אוהבים אותה".

בעירייה נדהמו מהדברים. "פתיחת ישיבת הכרות ותאום צפיות באופן זה, תוך הסתמכות על שמועות כי ההנהגה הנוכחית נגד רשת דרכא נתפסת כלא מקצועית", נמסר מהרשות. "אומנם הנהגת העיר השתנתה ומבקשת לבדוק לעומק תקציבים, התנהלות חינוכית, ערכים ופדגוגיה בכל מערכת החינוך בעיר, אך אין בכך להעביר מסר של סיום התקשרות, אלא הצמחת מערכת החינוך".

סגנית ראש העיר ד"ר אביבה ויצמן זריהן: "תושבי קריית שמונה יכולים להיות רגועים ובטוחים שנפעל אך ורק לטובת ילדינו ולהצמחת בתי הספר התיכוניים בעיר".

כאמור המילה האחרונה טרם נאמרה.

עיריית קריית שמונה שוקלת כאמור את הבקשה. במידה והעירייה אכן תחליט לקבל את בקשת דרכא, תצא העירייה במכרז חדש לניהול בתי הספר התיכוניים בעיר.