אושר תקציב העירייה לשנת 2019

203,836,733 ש"ח. ראש העיר אביחי שטרן: "אפעל לחזק את הקשר עם משרדי הממשלה ולהגדיל תקציבים. בקרוב יעשה משרד הפנים עם העירייה תכנית תקציבית רב שנתית. היעד שלנו - איזון תקציבי ועירייה ללא גרעון כבר בשנת 2021"

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 31/01/2019 13:10

בתום ישיבת מועצת עיר שהתקיימה אמש, אישרו חברי מועצת העיר, את תקציב העירייה לשנת 2019 שיעמוד על כ- 204 מיליון שקלים.  

לצד התקציב השוטף, יעמדו לטובת העירייה בשנת 2019 תקציבים נוספים (תב''רים) בסך של מליוני שקלים לטובת פיתוחה של העיר, זאת בנוסף על 57 מיליון ₪ שעומדים כעת לרשותה.

ראש העיר אביחי שטרן: "יש חשיבות רבה לתקציב מכיוון שהוא הבסיס להתנהלות אירגונית נכונה של העירייה. מאז כניסתי לתפקיד, ובמשך כל השבועות האחרונים שקדנו על הכנת התקציב תוך ליווי צמוד של משרדי האוצר והפנים. בשנה הקודמת עמד התקציב על כ- 176 מיליון ש''ח, והתקציב הנוכחי מבטא תוספת של 15% מן התקציב של השנה הקודמת. לצד התייעלות, אני רואה לנכון להגדיל תקציבים בתחום השירות לתושב. העירייה תחזק את הקשר עם משרדי הממשלה כדי להגדיל תקציבים. בחודשים הקרובים, צפוי משרד הפנים להסכים עם העירייה על תכנית תקציבית רב שנתית, שמטרתה להגדיל את התקציבים לעירייה.

בסופו של תהליך נביא את הרשות לאיזון תקציבי בשנת 2021, ובכך נביא סוף לעשרות שנים של גירעונות שלא איפשרו לעיר ולעירייה להתנהל בצורה מיטבית".

ראש העיר הודה ליו"ר ועדת הכספים והמשנה לראש העיר מישל בן שימול, לחברי הנהלת העיר, למנכ"ל העירייה יורם ביטון, לגזבר העירייה בני קונפורטי, לחשבת המלווה נאידה מנסור, למנהלי האגפים ולעובדי אגף הגזברות, על הדיונים הרבים שקיימו בשעות לא שגרתיות כדי להכין את הצעת התקציב לשנת 2019.

תקציב העירייה לשנת 2019 אושר במועצת העיר