מרגש: יפעת שאשא ביטון קיימה ישיבת עבודה בקריית שמונה כשרת הבינוי והשיכון

ראש העיר: "גאווה ענקית שבת קריית שמונה מגיעה לסיור וישיבת עבודה בעיר בה נולדה, גדלה והתחנכה - כשרת הבינוי והשיכון בממשלת ישראל. יפעת היא מודל לחיקוי לכל ילדי העיר. יידע כל ילד וכל נערה מקריית שמונה שאפשר לחלום והצליח ולהגיע הכי רחוק שאפשר".

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 31/01/2019 13:15

ישיבת עבודה מוצלחת בין ראש העיר אביחי שטרן והצוות הבכיר של עיריית קריית שמונה לבין שרת הבינוי והשיכון ד"ר יפעת שאשא ביטון שהגיעה אתמול לעיר לסיור וישיבת עבודה עם כל צמרת משרדה.

לצד תנופת הפיתוח בעיר והקמת השכונות החדשות יובלים ובימת תל חי החדשה, ביקש ראש העיר את סיוע משרד הבינוי והשיכון בטיפוח השכונות הוותיקות בעיר שנבנו לפני עשרות שנים. "אני שמח על הקמת השכונות החדשות ונדאג שהן יהיו מודרניות ואיכותיות, אולם לצד זה, אנחנו לא מתכוונים להזניח גם את השכונות הוותיקות בקריית שמונה. זה האתגר שלנו ואנחנו מתכוונים לעמוד בו בהצלחה", אמר ראש העיר לשרת הבינוי והשיכון.

"קריית שמונה תמיד בלבי. אני מתכוונת להעניק לעיר את כל הסיוע שמגיע לה ולתקצב לא רק את השכונות החדשות, אלא גם את השכונות הוותיקות כי מגיע לתושבי קריית שמונה להתגורר במקומות איכותיים ומטופחים".

בסיור בשכונת יובלים הציגו ראש העיר שטרן ומ"מ מקום ראש העיר אופיר יחזקאלי את תנופת הפיתוח בשכונה ואת הדירות שכבר נמצאות בשלבי סיום של בניה.

"אין עוד מקום כזה יפה בישראל", אמר ראש העיר כשהוא מצביע על הרי נפתלי מצד אחד ועל החרמון מהצד השני. "הטבע והנוף המרהיב נשקפים מכל מקום בשכונה. זאת תהיה אחת מהשכונות האיכותיות והיפות ביותר במדינת ישראל".

במהלך הסיור פגשו ראש העיר והשרה זוגות מאושרים שהגיעו כדי לראות את התקדמות בניית ביתם והם סיפרו על הליווי החשוב והמקצועי שהם מקבלים מעיריית קריית שמונה.

"בשנים הקרובות תאוכלס השכונה בכ-900 משפחות שייכנסו לביתן החדש בשכונת "יובלים" בעיר", אמרה השרה שאשא ביטון. "השכונה נבנית. זה קורה. השכונה לא עומדת בפני עצמה, וצוותי משרד הבינוי והשיכון עובדים בתיאום עם העיריה, ראש העיר החדש אביחי שטרן, סגניו וחברי המועצה, על מנת לתמרץ מתחמי תעסוקה, לקדם התחדשות עירונית ולשפר את הדיור הציבורי".

משרד הבינוי והשיכון רשם את בקשת ראש העיר וחברי הנהלת העיר להימנע מהעברת משפחות נתמכות לעיר, על ידי מתן דיור ציבורי בקריית שמונה, דבר אשר יוצר עומס כבד על תקציב אגף הרווחה בעיר.