נמשך המאמץ ליצירת מקומות תעסוקה חדשים בקריית שמונה

ארגון "יוזמה לאומית בהובלת אראל מרגלית" וקרן JNF ממשיכים להשקיע בקריית שמונה: נמשך המאמץ ליצירת מקומות תעסוקה חדשים בקריית שמונה

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 28/02/2019 08:36

ראסל רובינסון מנכ"ל קרן JNF: "השותפות בין הקהילה היהודית של קרן JNF לבין יזם בסדר גודל של אראל מרגלית לבין עיריית קריית שמונה עם הנהגה צעירה, ייצר סיפור חדש לקריית שמונה".

קפיצת מדרגה נוספת לקריית שמונה - עיר של יזמות: משלחת של כ-100 תורמים של קרן JNF בראשות ראסל רובינסון הגיעה לביקור מיוחד בקריית שמונה כדי לחשוף מנהיגים יהודים בולטים, למהלך שמובילה עיריית קריית שמונה יחד עם היזם אראל מרגלית להפיכת העיר קריית שמונה למוקד פודטק בינלאומי שייצר מקומות עבודה איכותיים עבור צעירי העיר המתגוררים בקריית שמונה ובגליל וגם לצעירים שיחזרו הביתה.

בבוקר חורפי ביותר, נפגשה היום קבוצת המנהיגים היהודיים עם ראש עיר עו"ד אביחי שטרן, סגן ומ"מ ראש העיר אופיר יחזקאלי יחד עם היזם ד"ר אראל מרגלית בפאב הקשיו בעיר, כדי לקבל עדכון  ותמונת מצב על התקדמות המהלך ובמרכזו הפיכת העיר למוקד יזמות וחדשנות.

יו"ר יוזמה לאומית ד"ר אראל מרגלית, ראש העיר שטרן וסגנו יחזקאלי הציגו את שני המהלכים שמקודמים ממש בימים אלה: האקסלרטור הראשון בגליל והאב לעסקים קטנים שעתיד להיפתח בעוד כחודש וחצי.

האגף לתעשייה, עסקים ותיירות בעירייה הציג התקדמות משמעותית מול חברות פודטק הבוחנות להעתיק פעילות לאזורי התעשייה של קריית שמונה, זאת בעזרת תמריצים ייחודיים המוענקים לחברות פודטק שיעתיקו פעילותם לקריית שמונה כגון: 35 אחוז סבסוד של משכורות העובדים עד משכורת של 10 אלף דולר בחודש, קרקע בחינם, 90% סבסוד עלויות פיתוח ועשרות מיליונים לטובת שיווק, מחקר ופיתוח.

במקביל, בימים אלה, מקדמים עיריית קריית שמונה, יוזמה לאומית בהובלת אראל מרגלית וקרן JNF, את האישורים האחרונים לקראת תחילת בניית רובע הפודטק בעיר. מדובר בקומפלקס של 3,700 מטר שיכלול חממה טכנולוגית, סטארטאפים, מעבדות חדשנות, מרכז מצוינות לנוער ועוד.

היזם ד"ר אראל מרגלית: "החזון שהצבנו הופך למציאות בשטח. גם האקסלרטור, גם האב וגם רובע הפודטק יהפכו למנועי הצמיחה החדשים של העיר וייצרו מקומות עבודה איכותיים לבני ובנות קריית שמונה".

ראסל רובינסון מנכ"ל קרן JNF: "השותפות בין הקהילה היהודית של קרן JNF לבין יזם בסדר גודל של אראל מרגלית לבין עיריית קריית שמונה עם הנהגה צעירה, ייצר סיפור חדש לקריית שמונה".

ראש העיר קריית שמונה עו"ד אביחי שטרן: "יחד עם השותפים שלנו אנחנו מייצרים סיפור ונרטיב חדש לעיר ולאזור. סיפור שמחבר בין עיר של יזמות לבין אזור שלם של חדשנות. המטרה המרכזית של כולנו היא לייצר מקומות עבודה איכותיים לצעירים שיגרמו למשפחות צעירות לבחור לגור בקריית שמונה ובאזור.

אני רוצה  להודות לשותפים שלנו JNF בראשות ידידינו ראסל רובינסון, לארגון יוזמה לאומית בראשות האיש והחזון אראל מרגלית ולמשרד הכלכלה בראשות השר אלי כהן על עבודה משותפת לקידום העיר והאזור".

ראש העיר אביחי שטרן הוסיף: "החלום שלי הוא להחזיר לקריית שמונה ולגליל את חברי הילדות שלי, החברים שלמדו איתי בתיכון, איתם שירתתי בצבא ולמדתי באוניברסיטה. כל מהלך במסגרת המהפכה שאנו מביאים לעיר מקרב אותנו עוד צעד ליעד הנכסף שזוגות צעירים יחליטו להקים את ביתם בקריית שמונה והאזור. קריית שמונה מרחב של הזדמנויות – זו לא רק סיסמא, זה הנתיב שבו אנו צועדים להגשים כדי ליצור, כדי שיהיה בקריית שמונה עתיד טוב יותר לכולנו".

מ"מ וסגן ראש העיר והממונה על הפיתוח הכלכלי בעיריית קריית שמונה אופיר יחזקאלי: "יצירת מקומות תעסוקה איכותיים ופיתוח כלכלי שמייצר סיפור חדש לקריית שמונה ולאזור הם אתגר אמיתי. אני שמח על השותפים האסטרטגיים שעובדים איתנו ומודה לאגף תעשייה, עסקים ותיירות על כל הפעילות בנושא והמאמץ הרב שהם משקיעים במימוש החזון והפיכת החלומות והתוכניות שלנו למציאות"