ראש העיר לשר האוצר: "פעל להנגשת השרותים הממשלתיים לתושבי קריית שמונה והאזור"

המפגש עם שר האוצר עסק בין השאר בתוכנית ההמראה של הרשות, בתוכנית הנקודתית לחיזוקה של קריית שמונה ובקשת הרשות לקבל שיפוי מלא על הוצאת שכר הפנסיה בעיריית קריית שמונה, דבר שיסייע רבות בהמראת הרשות והעיר.

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 06/03/2019 10:25

ראש העיר אביחי שטרן נפגש השבוע עם שר האוצר משה כחלון במטרה לקדם פרויקטים בעיקר ולקדם את תוכנית ההמראה של העיר.

בפגישה השתתפו גם סגני ראש העיר אופיר יחזקאלי ויורם ממן, מנכ"ל העירייה יורם ביטון, גזבר העירייה בני קונפורטי ועוזר ראש העיר פאר לארדו.

הדיון עסק בתוכנית ההמראה של הרשות, בתוכנית הנקודתית לחיזוקה של קריית שמונה ובקשת הרשות לקבל שיפוי מלא על הוצאת שכר הפנסיה בעיריית קריית שמונה, דבר שיסייע רבות בהמראת הרשות והעיר.

ראש העיר שטרן ביקש משר האוצר לתמוך ולפעול להעברת משרדי ממשלה לעיר ולהנגיש את השרותים הממשלתיים לתושבי קריית שמונה והאזור כפי שבוצע עם רשות המיסים.

בנוסף, העלה ראש העיר בפני השר כחלון את בעיית אי העברת התקציבים המובטחים למיגון יישובי קו העימות במסגרת תכנית מיגון הצפון עליה החליטה הממשלה ואשר אמורה הייתה לצאת לפועל כבר בינואר 2019. מדובר בתקצוב תוכנית בעלות של 5 מיליארד ₪ לתקופה של עשר שנים (500 מיליון ₪ לשנה) לטובת טיפול בפערי המיגון החמורים הקיימים ברשויות בצפון.

שר האוצר הבטיח לבדוק את הבקשות ולסייע ככל שהדבר תלוי במשרד האוצר.

בנושא תוכנית המיגון אמר שר האוצר כי משרדו העביר 250 מיליון שקלים למשרד הביטחון עבור הרבעון הראשון של השנה והוא ייפעל כי משרדו לא יהיה זה שיימנע את המשך יישום התוכנית.