האקסלרטור של קריית שמונה - המבוקש ביותר בישראל

אקסלרייט- תכנית המאיצים של קריית שמונה, יוזמה לאומית של אראל מרגלית ומשרד הכלכלה, שוברת שיאים ארציים –136 מיזמים טכנולוגים הגישו מועמדות לתכנית ההאצה שתיפתח בקריית שמונה וחצור. ביקוש שיא בתחומי הפודטק.

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 06/03/2019 12:31

אקסלרייט- תכנית המאיצים של קריית שמונה, יוזמה לאומית של אראל מרגלית  ומשרד הכלכלה, שוברת שיאים ארציים –136  מיזמים טכנולוגים הגישו מועמדות לתכנית ההאצה שתיפתח בקריית שמונה וחצור. ביקוש שיא בתחומי הפודטק.

כחודשיים לאחר פתיחת ההרשמה, סצנת היזמות בקרית שמונה והאזור שוברת שיאים.

אקסלרייט, תכנית ההאצה למיזמים טכנולוגים של עיריית קריית שמונה יוזמה לאומית של אראל מרגלית והסוכנות לעסקים קטנים, רושמת ביקוש שיא ברמה הארצית, עם 136 סטארטאפים ומיזמים שהגישו מועמדות להיכלל בתכנית שתפעל בקריית שמונה ובחצור הגלילית.

מדובר באקסלרטור המבוקש ביותר בישראל ולשם השוואה בתכניות מקבילות בעפולה, עכו טבריה ואשדוד נרשמו בכל אחת מהערים סדר גדול של 30 מיזמים בלבד.

האקסלרטור שנקרא - אקסלרייט הינו תכנית האצה ייחודית בת חצי שנה למיזמים בשלב הפיתוח.

המיזמים שייבחרו, יקבלו מעטפת שירותים והטבות חסרת תקדים הכוללת חללי עבודה ב- HUB חדשני, פיתוח עסקי, ליווי צמוד של מנטורים מבכירי ההייטק הישראלי, פיתוח מוצר, סדנאות תוכן, ייעוץ משפטי, תכנית שיווקית, רישום  פטנטים, גיוס לקוחות אסטרטגיים, וכמובן  חיבור למשקיעים ולכנסים הטכנולוגים הגדולים בישראל. הכל במטרה להפוך תוך חצי שנה את המיזמים לסטארטאפים שעומדים על הרגליים.

השבוע נערך במתחם הגליליון, אירוע ייחודי, לאנצ'-טק, בהשתתפות 140 השחקנים המובילים בסקטור העסקי יזמי טכנולוגי באזור. המטרה: גיוס ורתימת התעשיות והחברות המקומיות לשמש כמנטורים וחיבור בין התעשיות הבולטות למיזמים שייבחרו לתכנית.

המשתתפים באירוע, ביניהם ראשי רשויות, מנכ"לי חברות, משקיעים, תעשיינים ובכירי הפיתוח הכלכלי אזורי, קיבלו מעידן הרפז וניצן סלע-בלום, הצוות המנהל את אקסלרייט, סקירה מקיפה כולל פילוח 136 המיזמים לפי קטגוריות:

בקטגוריית ה FOODTECH- 39 מיזמים, ביקוש שיא המצביע על מגמה אזורית של התמקדות בתחום המדובר. בתחום ה AGRITECH- 11 מיזמים, CYBER- 10, E--COMMERCE 12,  ADTECH -6 , TECH-HR- 7 ,  CLEANTECH-9 , DIGITAL HEALTH – 10.

בשבועיים הקרובים יתכנס הצוות המקצועי לבחור את המיזמים שיתקבלו לתכנית ואירוע חשיפה צפוי להיערך בתחילת חודש אפריל.

בשבועיים הקרובים ייתכנס הצוות המקצועי לבחור את 20 המיזמים שיתקבלו לתכנית  ואירוע חשיפה צפוי להיערך בתחילת חודש אפריל. 

כיום בישראל פועלים כ-100 אקסלרטורים המאפשרים לחברות ומיזמים טכנולוגים לקפוץ מדרגה ולהקים סטארט-אפ עם לקוחות ומשקיעים ותכנית עסקית. אקסלרייט הוא האקסלרטור הראשון בגליל, וכבר כעת שובר שיאים והפל לאחד האקסלרטורים המבוקשים בישראל.

יו"ר יוזמה לאומית וקרן ההשקעות JVP  אראל מרגלית: "מרגש לראות איך אחרי 4 שנים של עבודה באזור הגליל המזרחי, קמה לה כאן סצנת יזמות אדירה, כזו שמצד אחד מעודדת את הנוער לחשוב בגדול ולחשוב יזמות ומצד שני מאפשרת לסטארטאפים מקומיים להצליח ולהקים את הדבר הגדול הבא. הסטארטאפים שייכנסו לתוכנית יהיו חוד החנית של הפיתוח הכלכלי בגליל, ואנו נעשה הכל כדי להפוך אותם לחברות גדולות שמייצרות מקומות עבודה איכותיים לצעירים בגליל. 132 המיזמים הם סימן לבאות, שנת 2019 הולכת להיות שנה של בשורה לכלכלה של קריית שמונה והגליל.

ראש עיריית קריית שמונה עו"ד אביחי שטרן ומ"מ וסגן ראש העיר אופיר יחזקאלימסרו: "גאים ביזמים המקומיים של קריית שמונה ובעובדה שהאקסלרטור שלנו הוא המבוקש ביותר בישראל. זהו הצעד הראשון לכל יזם ויזמית בעיר שרוצים להפוך את הרעיון לסטרטאפ ואנו שמחים להנגיש את ההזדמנות והאפשרות הזו לצעירי העיר.  כמות ההגשות מוכיחה כי קריית שמונה הופכת לעיר של יזמות".