שר האוצר בטקס הענקת דיפלומות במכללת תל חי: "הקמת אוניברסיטה בגליל היא רק שאלה של מתי"

הדברים נאמרו בהמשך לנאומו של ראש עיריית קריית שמונה בטקס חלוקת הדיפלומות: "משה ידידי, הצלחת לפתור בעיות הרבה יותר מסובכות במדינה מהבקשה הצודקת שלנו לאוניברסיטה בגליל – כאן בתל חי. אז אנא ממך, סייע לנו בדבר חשוב זה, שיהווה מנוע צמיחה מרכזי לפיתוח הצפון והג

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 12/03/2019 13:22

לפני מספר ימים נערך במכללת תל חי טקס הענקת דיפלומות למסיימי מסלול ההנדסאים של המכללה, בינם שני סטודנטים שסיימו את המסלול בהצטיינות יתרה. האירוע נערך במעמד שר האוצר ויו"ר כולנו משה כחלון, ראש עיריית קריית שמונה עו"ד אביחי שטרן, יו"ר מועצה אזורית גליל עליון גיורא זלץ, מאיר ביטון -מנכ"ל המכללה, ד"ר יודפת פנחסי אדיב - יו"ר פורום המכללות הטכנולוגיות ומנכ"ל מכללת אריאל, סטודנטים ובני משפחותיהם.

ראש עיריית קריית שמונה אביחי שטרן אמר: "אני מתרגש להשתתף באירוע מיוחד זה ולעמוד מול אנשים איכותיים, תושבי קריית שמונה ויישובי ערים וישובים מכל המדינה, שסיימו את לימודיהם, חלקם בהצטיינות יתרה. אין לי ספק כי מכאן ייצאו מנהיגי המחר. אני גאה שהמכללה הטכנולוגית תל חי הינה אחד מחמשת מרכזי ההשכלה המובילים בישראל באחוזי הדיפלומות להנדסאים. זו הסיבה שאנו פועלים בכל המישורים כדי שמכללת תל חי תהפוך לאוניברסיטת תל חי. זה מגיע למכללה, זה מגיע לגליל, זה מגיע למדינת ישראל.

שר האוצר בירך את הנוכחים המכובדים ובעיקר את הסטודנטים ואת בני משפחותיהם: "מדובר ביום חג, אתם יוצאים לדרך חדשה ותודה מיוחדת להורים שמהווים חלק מהתואר, אם מהבחינה הכלכלית או מבחינת הנטל של הקושי וההתמודדות". בהמשך דבריו סיפר שר האוצר איך לפני שנכנס להיות בתפקידו הנוכחי, נולדה הרפורמה לפיתוח ההשכלה הטכנולוגית בישראל, אותה קידם מיד עם קבלת תיק האוצר. דאז, כאשר פנו אליו ראשי המכללות עם הדרישה לשיפורים ושינויים, הבטיח כחלון שאם יבחר, יפעל לשיפור המכללות והבאתן לרמה גבוהה ובלתי מתפשרת, זאת בשיתוף עם ההנהלה והסגל המקצועי. "קבוצה גדולה של מנהלי המכללות נאבקת יום יום כדי לשפר את מצב המכללות, מצב הסטודנטים ובכך לשפר את המשק כולו. התרומה של אותם ההנדסאים לצמיחה והגדלת הפריון של המשק אדירה. לכן לי כשר האוצר ולמדינה כולה, חשוב להוקיר לכם תודה על כך", ציין כחלון.

ראש העיר קריית שמונה שטרן פנה בנאומו לשר האוצר ואמר: "משה ידידי, הצלחת לפתור בעיות הרבה יותר מסובכות במדינה מהבקשה הצודקת שלנו לאוניברסיטה בגליל – כאן בתל חי.

אז אנא ממך, סייע לנו בדבר חשוב זה, שיהווה מנוע צמיחה מרכזי לפיתוח הצפון והגליל".

שר האוצר הרים את הכפפה והשיב לראש עיריית קריית שמונה: "ידידי ראש העיר, אני אומר את זה כאן מול המצלמות- לגבי אוניברסיטה בגליל- השאלה היא לא אם תהיה אלא מתי תהיה. זה דבר מתבקש וזה יקרה".