ימין? שמאל? קריית שמונה חזקה יותר!

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 19/03/2019 09:17

בת העיר ח"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון השתתפה בטקס לראשונה כשרת הבינוי והשיכון בממשלת ישראל

הבוקר נערך בתל חי טקס י"א באדר המסורתי לציון 99 שנים למורשתם של גיבורי תל חי.

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין היה הנואם המרכזי בטקס האזכרה הממלכתי לזכר יוסף טרומפלדור ומגיני תל-חי והניח זר לזכרם למרגלות אנדרטת ״האריה השואג״ בכפר גלעדי.

בטקס השתתפו גם שרת הבינוי והשיכון ד"ר יפעת שאשא ביטון, נשיא בית משפט השלום במחוז צפון השופט דורון פורת, ראש עיריית קריית שמונה עו"ד אביחי שטרן ואישיים נוספים.

בסיום הטקס, לאחר שהניח זר למרגלות אנדרטת האריה השואג, אמר ראש העיר: "השנים עוברות, משטרים נופלים, מדינות קורסות, מנהיגים מתחלפים, אבל המציאות הביטחונית בישראל לעולם נשארת. זו הסיבה שאנו נחושים היום יותר מתמיד לבנות את ארץ הגליל, לבנות את מדינת ישראל. בימים אלה בהם הוויכוח הפנימי בינינו עולה   מדרגה ומגיע לטונים צורמים. בזמן שמתווכחים על מי יותר חזק ימין או שמאל, אני מרשה לעצמי לקבוע ולומר – קריית שמונה חזקה יותר, גליל - חזק יותר, מדינת ישראל  - חזקה יותר".

ראש העיר שטרן נפגש גם עם אורחים, עולים חדשים, מנהריה, שהגיעו לראשונה להשתתף בטקס המרגש והציע להם לעבור לגליל: "קריית שמונה מרחב של הזדמנויות – זו לא רק סיסמא, זה הנתיב שבו אנו צועדים להגשים כדי ליצור, כדי שיהיה בקריית שמונה עתיד טוב יותר לכולנו. – זו הרי צוואתם הלא כתובה של שמונת גיבורי תל חי שעל שמם קרויה קריית שמונה. ביחד אנו כותבים את הסיפור החדש של קריית שמונה, את הסיפור החדש של הגליל".