פורים שמח לקשישים בקריית שמונה: משלוח מנות ומפגשים מרגשים

במסגרת מאמץ מתמשך לדאוג לצמצום תופעת הבדידות בקרב קשישים, ביקרו מתנדבי הקרן לידידות בקריית שמונה בשיתוף פעולה עם היחידה להתנדבות של עיריית קריית שמונה כ- 50 קשישים, שימחו אותם לרגל החג והעניקו להם משלוחי מנות.

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 20/03/2019 08:16

השבוע הגיעו כ- 50 מתנדבים: משפחות, בודדים, סטודנטים, נציגים של בתי ספר ועוד לבתיהם של קשישים בקריית שמונה. המתנדבים הגיעו מחופשים למפגשים המרגשים ושימחו את המבוגרים בשירים ומשלוחי מנות.

אחד הקשישים שקיבל משלוח מנות אמר שרוב היום הוא בבית ולכן הוא כל כך שמח שבאו לבקר אותו.

אחת המתנדבות שלקחה חלק במבצע אמרה: "היה מקסים ומאד מרגש. לקחתי את בן זוגי (ומזל שכך כי הוא מבין מרוקאית) והקשישה אפילו בירכה אותו".

מתנדבת נוספת אמרה: "וואו, תודה על ההזדמנות הקסומה הזאת. זה היה מרגש בטירוף, מספק ומהנה. הקשישה לא הפסיקה לנשק אותי. התרגשתי בטירוף. תודה!"

יעל אקשטיין, הנשיאה הנכנסת של הקרן לידידות ובתו של המייסד, הרב יחיאל אקשטיין ז"ל: "הבדידות היא מהמצוקות הקשות ביותר עמן מתמודדים קשישים רבים בישראל. לעיתים היא קשה אף יותר ממאבק ההישרדות הכלכלי המאפיין רבים בגיל הזקנה. חשוב לנו שזקני ישראל יהיו חלק מהשמחה הגדולה בחג הפורים. אנו מודים למאות מתנדבינו התורמים מזמנם לטובת מצווה גדולה ומזמינים כל ישראלי שאכפת לו, להצטרף אלינו להמשך העשייה".

רכזת גליל מזרחי וגולן בקרן לידידות, עפרה אילון: "התגייסותם של עשרות המתנדבים לשמח את הקשישים בחג מחממת את הלב. אין מילים שיתארו את חשיבותן של פעילויות מסוג זה לקשישים אשר מרגישים שלא נשכחו לעת זקנה והם עדיין חלק מההוויה הישראלית. אני קוראת לתושבי קריית שמונה והגליל העליון כולו להצטרף אלינו לפעולות התנדבות בעיר בחגים ולאורך כל השנה".

ראש העיר קריית שמונה עו"ד אביחי שטרן בירך את הקרן לידידות והיחידה להתנדבות של עיריית קריית שמונה על הפעילות החשובה ואמר כי "חשוב להמשיך במאמצים לשיפור והעשרת חייהם של הקשישים. אני רואה חשיבות רבה בחיזוק הקשר הבין דורי וטיפול בתופעת הבדידות המאפיינת קשישים רבים בישראל, הן בשיגרה ובמיוחד בחגי ישראל".

ראש העיר שטרן הצטרף בעצמו לשיירת המתנדבים, נפגש עם קשישים והעניק להם משלוח מנות.