אחרי ביקוש שיא: נבחרו 13 הסטארטאפים לאקסלרטור הראשון בקריית שמונה

ראש העיר עו"ד אביחי שטרן: "רגע מרגש לעיר. חשוב לנו שהיזמים יראו בנו כעירייה כתובת לכל דבר. נעשה כל שביכולתנו לסייע ליזמיות וליזמים להפוך לחברות מצליחות"

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 08/04/2019 10:57

בסוף השבוע האחרון השיקו משרד הכלכלה והתעשייה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים באמצעות מעוף-טק, 'יוזמה לאומית' בהובלת אראל מרגלית ועמותת בוגרי 8200, את ה'אקלסרטור' הראשון בקריית שמונה והכריזו על 13 המיזמים שנבחרו לתכנית "אקסלרייט" -  תכנית האצה למיזמים טכנולוגיים שתסייע בהפיכתן לחברות הזנק (סטארטאפ) צומחות ומצליחות, בדגש על גיוס משקיעים ולקוחות.  

האירוע שנערך בהיכל התרבות  בקריית שמונה, מגיע אחרי ביקוש שיא ששבר שיאים ארציים, דבר שמצביע על סצנת יזמות שנוצרה באזור אצבע הגליל בשנים האחרונות. 

במהלך האירוע הציגו 13 המיזמים את הסטארטאפים שייכנסו לתכנית היוקרתית, וזכו להשתתפות בקהל של כמה ממובילי קרנות ההשקעה בישראל ביניהן קרן JVP, קרן גיזה ועוד. עוד נכחו וילוו את המיזמים גורמים אקדמיה ומחקר לצד מפעלים ותעשייה מקומית  שיעניקו ליווי וסיוע בחיבור בין חדשנות ותעשייה.

האקסלרטור שנקרא – אקסלרייט, הינו תכנית האצה ייחודית בת חצי שנה למיזמים בשלב הפיתוח. המיזמים שנבחרו, יקבלו מעטפת שירותים והטבות חסרת תקדים הכוללת חללי עבודה ב- HUB חדשני, פיתוח עסקי, ליווי צמוד של מנטורים מבכירי ההייטק הישראלי, פיתוח מוצר, סדנאות תוכן, ייעוץ משפטי, תכנית שיווקית, רישום  פטנטים, גיוס לקוחות אסטרטגיים, וכמובן  חיבור למשקיעים ולכנסים הטכנולוגים הגדולים בישראל. הכל במטרה להפוך תוך כחצי שנה את המיזמים לסטארטאפים שעומדים על הרגליים.

ראש העיר עו"ד אביחי שטרן: "תענוג והתרגשות עצומה להשיק בשנת ה-70 לקריית שמונה את האקסלרטור הראשון בעיר. לאקסלרטור בקריית שמונה הוגשו מספר שיא של בקשות, דבר שמוכיח את מה שאנו אומרים כל העת – קריית שמונה הופכת לעיר של יזמות. זה למעשה הסיפור החדש של קריית שמונה, והיזמים שנבחרו מסייעים לנו לכתוב את הפרק המופלא הזה בסיפור החדש  של עירנו. אנחנו רוצים לראות כאן סטרטאפים מקומיים שעומדים על הרגליים.

חשוב לנו שהיזמים יראו בנו כעירייה - כתובת לכל דבר. נעשה כל שביכולתנו לסייע ליזמיות וליזמים להפוך לסטרטאפיסטים מצליחים ויחד נמשיך לכתוב את סיפור ההצלחה של קריית שמונה".

רן קויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה: "אנו מברכים על התפתחותו של האקוסיסטם היזמי טכנולוגי בגליל, שנרשם במאיצים בחצור הגלילית וקריית שמונה. קיימת חשיבות עליונה לקידום פרויקט ייעודי זה. מדובר בהזדמנות פז לייצר סביבה תומכת לפיתוח סטארט-אפים באזורי עדיפות לאומית ובמימון ממשלתי. היזמים שנבחרו להשתלב בתכנית "מעוף-טק" קיבלו הזדמנות לצמוח, לגדול ולפתח את השוק העסקי במקום מגוריהם וכבפועל יוצא מכך, גם לפתח את הכלכלה הישראלית".

יו"ר יוזמה לאומית וקרן ההשקעות JVP  אראל מרגלית: "מרגש לראות איך אחרי 4 שנים של עבודה באזור הגליל המזרחי, קמה לה כאן סצנת יזמות אדירה, כזו שמצד אחד מעודדת את הנוער לחשוב בגדול ולחשוב יזמות ומצד שני מאפשרת לסטארטאפים מקומיים להצליח ולהקים את הדבר הגדול הבא.  האקסלרטור שאנו מפעילים לראשונה בגליל, יאפשר לסטארטאפים לצמוח ולגדול  ולקחת חלק בחזון שלנו ליצירת חברות גדולות שייצרו כאן בגליל אלפי מקומות עבודה איכותיים לצעירים. יצרנו מסלול ייעודי לסטארטאפים בתחום הפודטק, חלק מהתוכנית הגדולה שלנו להפיכת האזור למוקד חדשנות עולמי בתחום המזון והחקלאות. רמת הכישרון של היזמים והיזמיות כאן בגליל לא נופלת מהיזמים במרכז. כל מה שהם צריכים כעת זו ההזדמנות להצליח, ואנו נעשה הכל כדי שזה יקרה".

מ"מ וסגן ראש העיר אופיר יחזקאלי: "החזון שלנו בנושא הפודטק קורם עור וגידים עם תשעה מיזמים שבאים מעולם הפודטק ויכולים לשנות את העולם. אני שמח לראות יזמיות ויזמים בני העיר, חלקם נולדו כאן בקריית שמונה, לצד סטארטפיסטים מכל האזור שמאמינים באקסלרטור של קריית שמונה".

ראש העיר אביחי שטרן ביקש להודות למשרד הכלכלה, לסוכנות לעסקים קטנים, למעוף וליוזמה לאומית בראשות אראל מרגלית.

מצ"ב תמונות מאירוע החשיפה - עם הסטארטאפים שנבחרו.

קרדיט צילום: מעוף.