יום משטרה בקהילה: תלמידי קריית שמונה נחשפו לפעילות משטרת ישראל

1,700 תלמידי בתי הספר היסודיים בקריית שמונה השתתפו היום ב"יום משטרה בקהילה" שאורגן על ידי תחנת המשטרה המקומית ואגף החינוך בעירייה.

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 01/05/2019 08:39

הבוקר הגיעו מאות תלמידים מבתי הספר היסודיים בעיר לפארק הזהב בקריית שמונה כדי להשתתף ביום "משטרה בקהילה" שמתקיים בשיתוף מלא עם העירייה ואגף החינוך בהובלתן של סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך בעיר ד"ר אביבה ויצמן זריהן ומנהלת אגף החינוך סיגל כהן.

בין השאר הוצבו בפארק הזהב תחנות של חבלה, מז"פ, יחידת כלבנים, יחידת חילוץ, מדריכי שכונות, ניידות סיור, יחידת הפרשים, מד"א וכיבוי אש – כל זאת במטרה ליידע את בני הנוער על מגוון הפעילויות של המשטרה.

עיריית קריית שמונה רואה חשיבות רבה לכך שתלמידי העיר ייחשפו לפעילויות המיוחדות של המשטרה ויכירו את הפן הנוסף והאחר של המשטרה - שכל תפקידה הוא לעזור ולסייע לתושבים ולדאוג לקיומם של החוקים, על מנת שנוכל לחיות במקום טוב יותר, בטוח יותר ומקום בו איכות חיים היא לא רק סיסמא, אלא מציאות קיימת.

"אני שמח להיות שותף ליום משטרה בקהילה ולראות את הפעילות העניפה שמשטרת ישראל ותחנת קריית שמונה חושפות בפני תלמידי העיר שלנו. חשוב לי לומר כי כלל תלמידי קריית שמונה נחשפים במהלך השנה כולה לפעילות המשטרה המקומית - והיום הזה הוא מבחינתנו יום השיא של התהליך המשותף שמתרחש במהלך השנה כולה", אמר ראש העיר עו"ד אביחי שטרן. "עיריית קריית שמונה רואה חשיבות רבה לכך שהתלמידים שלנו ייחשפו לפעילויות המיוחדות של המשטרה ויכירו את הפן הנוסף והאחר של המשטרה - שכל תפקידה הוא לעזור ולסייע לתושבים ולדאוג לקיומם של החוקים, על מנת שנוכל לחיות במקום טוב יותר, בטוח יותר ומקום בו איכות חיים היא לא רק סיסמא, אלא מציאות קיימת".

ראש העיר שיתף את התלמידים בסיפור מרגש שהתרחש לאחרונה בעיר: "בשבוע שעבר נסעתי בכביש שדרות תל חי. במהלך נסיעה הבחנתי בשני שוטרים שניגשים לאשה מבוגרת מאוד שהחזיקה ביד סל והתקשתה ללכת. השוטרים שאלו לשלומה וכשהבינו שהיא בדרך לתחנת אוטובוס כדי להגיע הביתה לאחר קניות, החליטו לקחת אותה בניידת עד לביתה.

התרגשתי מאוד מהמחווה של השוטרים. האישה הזו יכולה להיות האמא והסבתא של כולנו.  כשאומרים משטרה למען הקהילה – מתכוונים בדיוק לזה".