ראש העיר בטקס הזיכרון לשואה ולגבורה: "באחריותנו לשמור על הזיכרון"

אמש ציינו בטקס מרגש ועוצמתי את יום הזיכרון לשואה ולגבורה. ראש העיר עו"ד אביחי שטרן: "בתוכנו חיים עשרות ניצולי שואה ומאות בני משפחה של ניצולים. בשמם של תושבי העיר אני פונה אל הניצולים ואומר להם: תודה על האמונה, תודה על ההקרבה, תודה על התושייה, תודה על הניצ

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 02/05/2019 08:19

"המלחמה שבתוך המלחמה, מאבק ההישרדות של היהודים בשואה" – זהו הנושא המרכזי ביום הזיכרון לשואה ולגבורה השנה.

מאות מתושבי קריית שמונה השתתפו אמש בטקס יום השואה העירוני שאירגנו עיריית קריית שמונה והחברה למתנ"סים בעיר.

בני נוער מארגוני הנוער בקריית שמונה הובילו את הטקס יחד עם חבורות הזמר הצעירות והבוגרות של קריית שמונה בניהולה של אולגה לוי.

קדם לטקס המרכזי, מעגלי שיח בהשתתפות מאות בני נוער ותושבים.

ראש העיר עו"ד אביחי שטרן אמר בטקס: "מזימתה של המפלצת הנאצית שביקשה למחוק את העם היהודי לא צלחה. עובדה – אנחנו כאן - ונישאר כאן לעולם".

ראש העיר התייחס בנאומו גם לפיגוע בבית כנסת בסן דייגו בסוף השבוע האחרון: "74 שנים אחרי - והאנטישמיות עדיין משתוללת בעולם.

האנטישמיות היא תופעה היסטורית עתיקת יומין. אבל אם מישהו חשב שאחר זוועות השואה תופעה ממארת זו תיעלם מעולמנו, הרי היום ברור לצערנו שהוא טעה. תראו מה קרה רק השבוע בדמוקרטיה הגדולה בעולם – בארצות הברית - ידידתנו ובת בריתנו. ההסתה נגד בני עמנו גרמה לצעיר אמריקאי לבצע פיגוע נפשע בבית כנסת בסן דייגו, בו התפלל בין השאר, בזמן הפיגוע, תושב קריית שמונה שמעון אבוטבול שנסע לבקר את משפחתו ולשמחתנו ניצל בנס ואף העניק טיפול רפואי ראשוני לנפגעים".

בסיום דבריו ביקש ראש העיר להודות לבני הנוער בקריית שמונה ולברך את הניצולים ומשפחותיהם. "אני גאה בבני הנוער שלנו על הרצון ללמוד ולחקור על אודות השואה. רבים מתלמידי התיכון בקריית שמונה השתתפו השנה במסע לפולין, במהלכו ביקרו במחנות ההשמדה וראו מקרוב את הזוועות שהיו דבר שבשיגרה לאחינו ואחיותינו שנספו ולניצולים שהצליחו לשרוד את הגיהנום. שמחתי לשמוע כי בימים אלה מוצגת בבית הספר דרכא דנציגר תערוכת צילומים מהמסע המרגש והעוצמתי בפולין. קריית שמונה חוגגת השנה 70 להקמתה. בתוכנו חיים עשרות ניצולי שואה ומאות בני משפחה של ניצולים. בשמם של תושבי העיר אני פונה אליכם ניצולים יקרים ואומר לכם: תודה על האמונה, תודה על ההקרבה, תודה על התושייה, תודה על הניצחון. נזכור את הנספים, נבטיח את החיים".

את הטקס הפיקה החברה למתנ"סים בניהולו של המנכ"ל אלעד קוז'יקרו ומנהל התרבות המקומי מאיר מרציאנו.