עשרות בעלי עסקים מקומיים השתתפו בכנס רישוי עסקים

מטרת הכנס: להסביר על תהליך הרישוי, לענות על שאלות, ולתת הנחיות לגבי התנאים והדרישות שהעסק צריך לעמוד בהם.

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 02/05/2019 12:45

אתמול בצהריים התקיים כנס רישוי עסקים עבור עסקי מזון בעיר - אטליזים ומסעדות.

מטרת הכנס: להסביר על תהליך הרישוי, לענות על שאלות, ולתת הנחיות לגבי התנאים והדרישות שהעסק צריך לעמוד בהם.

בכנס נכחו בעלי המסעדות והאטליזים בעיר ונציגי גורמי הרישוי: משרד הבריאות, כבאות, ווטרינריה וכן יועצי מזון מטעם מעוף.

הכנס נערך בהובלת אגף תעשייה, עסקים ותיירות, מחלקת קידום ורישוי עסקים, כחלק מהקמפיין הרשותי לקידום רישוי.

ראש העיר עו"ד אביחי שטרן, בירך את הנוכחים ואמר: "אנחנו רואים בעסקים את מנוע הצמיחה של העיר ומשקיעים מאמצים רבים כדי להעניק את כל השירות, הליווי והכלים הנדרשים כדי להתפתח. השלב הראשון ביצירת עיר חזקה עם עסקים איכותיים הוא הקפדה על נושא רישיון העסק. כולנו רוצים עסקים בריאים ובטוחים יותר. זוהי חובתנו כשמירה על ביטחון הציבור, וזוהי גם חובה חוקית שמגנה עלינו ועל בעלי העסקים. אנחנו כולנו בעירייה זמינים עבור בעלי העסקים. דלתי פתוחה וכך גם של אגף תעשייה, עסקים ותיירות על מנת שנוכל ללוות ולעזור בתהליך ולסיימו בהצלחה".

אופיר יחזקאלי סגן ומ"מ ראש העיר ומחזיק תיק פיתוח כלכלי ורישוי עסקים, בירך גם הוא על קיום הכנס: "הרבה מדברים על הבאת תעשייה ומפעלי עוגן גדולים - זה חשוב, אבל אנחנו מאמינים שהעסקים הקטנים הם כח חזק בפיתוח הכלכלה המקומית. בעלי העסקים המקומיים הם אלה שמייצרים עוד הכנסה, עוד מקומות עבודה, עוד חיים בעיר, ואנחנו רוצים לקדם ולחזק אותם.

אנחנו יודעים שתהליך רישיון העסק יכול להיות מורכב ורוב בעלי העסקים רואים בו עול, אנחנו לא מייפים את המציאות. לפעמים השגת הרישיון היא לא פשוטה ודורשת מבעל העסק לעמוד בתנאים, אבל בשביל זה מחלקת רישוי עסקים כאן כדי ללוות אתכם ולתת את כל המידע הדרוש. אנחנו לא זורקים את אנשי העסקים למים ולא משאירים אתכם לטבוע לבד. גם מול נותני האישור וקשיים שמתעוררים בדרך, מחלקת רישוי עסקים זמינה וקוראת לאנשי העסקים להגיע, ליצור קשר ולהתייעץ עימנו".

ירדן ארליך מנהל אגף תעשייה, עסקים ותיירות ניהל את הכנס, הציג את המדריך החדש להוצאת רישיון העסק שהופק ע"י האגף, הסביר על תהליך הוצאת הרישיון ואופן הגשת הבקשה וענה על שאלות בעלי העסקים: "אני קורא לכל יזם המתכנן לפתוח עסק להגיע  ולהתייעץ איתנו קודם, כדי שלא יושקעו כספים ואח"כ יגיעו בעיות שיהיה קשה הרבה יותר להתמודד איתן, בין אם מדובר בעסק חדש או עסק וותיק.

מחלקת רישוי עסקים השקיעה מאמצים רבים בשנה האחרונה כדי להתמקצע ולבנות כלים ופתרונות מראש לבעיות שאנחנו מכירים ויודעים שיעלו. גם אם יהיו דרישות מנותני האישור שייראו קשות, אנחנו נלווה ונסייע לתת את המידע ולהנגיש לבעלי העסקים את הזכויות".

כנס רישוי עסקים