מבצע עיקור וסירוס חתולי רחוב יוצא לדרך

מבצע העיקור והסירוס יופעל על ידי השירות הווטרינרי האזורי באמצעות חדר ניתוח נייד שהתקבל בהשאלה ממשרד החקלאות *הניידת תמוקם ברחוב הנשיא ליד אגף שפ"ע* המבצע יימשך כ-3 חודשים

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 16/05/2019 08:34

עיריית קריית שמונה נערכת לתכנית רב שנתית של עיקורים וסרוסים לחתולי רחוב, לרווחת התושבים ולמניעת סבל והתרבות בלתי מבוקרת של חתולי הרחוב.

בשלב הראשון יחל מבצע לעיקור חתולים ברחובות הבאים: הוורדים, האצ"ל, ברל, שפרינצק, דוד רזיאל, הר אדמון, יהודה הלוי, משמר הגבול, השופטים, סלמנוביץ, אילת, המחתרת וסלינגר.

הרחובות הנ"ל נבחרו על פי מיפוי קריאות ותלונות התושבים.

החתולים אשר ייאספו, יעוקרו או יסורסו, יחוסנו נגד כלבת, יטופלו כנגד טפילים ויוחזרו לאחר 24 שעות, למקום ממנו נלקחו.

מבצע העיקור והסירוס יופעל על ידי השירות הווטרינרי האזורי באמצעות חדר ניתוח נייד שהתקבל בהשאלה ממשרד החקלאות. הניידת תמוקם ברחוב הנשיא ליד אגף שפ"ע. המבצע יימשך כ-3 חודשים ויחל ביום ראשון הקרוב 19.5.19.

בכל שאלה או דיווח, ניתן לפנות לשירות הווטרינרי האזורי שמופעל על ידי אשכול רשויות גליל מזרחי, בטל: 8451*  או באמצעות המוקד העירוני 106.

מומלץ לסמן חתולי בית מעוקרים בקולר על מנת למנוע לכידה והרדמה מיותרים.

מעיריית קריית שמונה נמסר כי "עיקור או סירוס של חתולי רחוב מסייע בצמצום ומניעה של המלטות בלתי מבוקרות. עיקור או סירוס פירושו ניתוח פשוט, ללא כאבים מיוחדים ועם שורה של יתרונות אשר בראשם שמירה על בריאות החתולים".

עיריית קריית שמונה בשיתוף השירות הוטרינרי האזורי בראשותו של ד"ר רועי דוידסון והמוקד העירוני 106 בניהולה של מזי מלכה מבקשים להדגיש כי המבצע מיועד לחתולי רחוב ולא לחתולי הבית הפרטיים.

במידה ותושבים מעוניינים בעיקור וסירוס החתולים הפרטיים שברשותם, ניתן לפנות למוקד ולקבל הנחה של 50% בסירוס/ועיקור.

תושבים אשר יודעים על אזורי ריכוז גדולים של חתולי רחוב בלתי מסומנים, מתבקשים לפנות למוקד העירוני 106 או לשירות הוטרינרי האזורי 8451*