ענקית המזון מארס תשקיע במיזמי פודטק בקריית שמונה

קריית שמונה מברכת את ענקית המזון מארס וקרן ההשקעות JVP של אראל מרגלית על חתימת ההסכם לאיתור פיתוח והשקעות במיזמי פודטק בגליל

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 22/05/2019 12:39

השבוע חתמה קרן ההון סיכון JVP של אראל מרגלית ותאגיד המזון העולמי הרביעי בגודלו בעולם, מארס Mars, Incorporated) ) על הסכם שותפות ראשון מסוגו בתחום מחקר והשקעות במיזמי פודטק בגליל במטרה לקדם פתרונות טכנולוגיים לאתגרים הגלובליים בתחום המזון, חקלאות ותזונה.

כחלק משיתוף הפעולה שיתמקד בהשקעות בתחום מחקר ופיתוח, ענקית המזון האמריקאית, MARS בעלת מחזור שנתי של 35 מיליארד דולר ו-115,000 עובדים ברחבי העולם, תתמוך בסטארטפים הישראלים ותעבוד יחד עם גופי מחקר ואקדמיה המובילים בישראל בהם: מכון מיגל והמכללה האקדמית תל חי שבגליל.

התאגיד האמריקאי יפעל בישראל באמצעות קרן JVP לאיתור מיזמים טכנולוגיים והשקעות בפודטק הישראלי  המתמקדות בעולמות המזון החקלאות ואתגרי תזונה ובריאות עולמיים.

ראש העיר עו"ד אביחי שטרן: "העיר קריית שמונה מברכת את תאגיד מארס, ענקית המזון, הרביעית בגודלה בעולם ואת קרן JVP של אראל מרגלית על הסכם ייחודי שבמרכזו: פיתוח והשקעות במיזמי פודטק בגליל. כבוד גדול לעיר שחברה ענקית כמו מארס עם מחזור שנתי של 35 מיליארד דולר ו- 115,000 עובדים רואה בקריית שמונה ובגליל מוקד חדשנות שיפתח מזון בריא יותר וייצר מקומות עבודה איכותיים לצעירי העיר והאזור.  גאים להיות שותפים של חברת מארס ולהוביל סיפור כלכלי חדש לקריית שמונה".

יו"ר קרן JVP אראל מרגלית: "לאחר שבנינו חברות גלובליות בתחומי סייבר, ביג דטא וAI-  לישראל יש כיום הזדמנות להפוך למובילה עולמית בתחום הפודטק. עולם המזון והתזונה ניצב בפני שינויים דרמטיים, ואנו שמחים שתאגיד המזון העולמי, מארס, בחר בישראל וב-JVP  כשותף וכפלטפורמה לאקוסיסטם ולפיתוחי הפוד-טק של ישראל. זהו חלק מהחזון שאנו מיישמים בדרך להפיכת הגליל למרכז פוד-טק עולמי. אנו בעיצומה של מהפכה, וקטגוריות חדשות כמו מזון מופחת סוכר ועמילן, תחליפי חלבון ואריזות חכמות, יכולות להפוך את ישראל למובילה עולמית. אנו מזהים את המהפכה בכל שרשרת הערך, מגידולים חקלאיים ועד בשר מתורבת. העובדה שישראל היא מעצמת ידע טכנולוגית וחקלאית מייצרת הזדמנות אמיתית ליזמים ולחוקרים הישראלים".

לדברי, ג'ורג' גרהם סגן נשיא מכון המחקר של מארס: "אנחנו להוטים לשתף פעולה עם JVP ולנצל את האקוסיסטם החדשני של קהילת המזון, בריאות וטכנולוגיה בישראל, בעיקר בגליל. שיתוף פעולה מרגש זה יסייע לנו לקבל גישה ישירה לפתרונות טכנולוגיים לאתגרים גלובליים בתחום המזון, חקלאות, תזונה וביטחון תזונתי".

קרן JVP הידועה כחלוצה ומובילת קטגוריות הייטק חדשות, סימנה את תחום הפוד-טק כאחת הקטגוריות שישפיעו על העולם וקיבלה החלטה אסטרטגית להשקיע ולפתח חברות פוד-טק חדשות, זאת במקביל לצמיחה המתמשכת של סטארטאפים בתחומי המזון והחקלאות. כבר היום פועלים בישראל למעלה מ- 350 סטארטאפים בעולמות הפודטק, בשוק גלובלי המוערך ב-11 טריליון דולר. במקביל פועלת גם המדינה להפוך את הקטגוריה למנוע צמיחה חדש במשק, זאת בין השאר על ידי החלטת משרד הכלכלה והרשות לחדשנות לקדם את התחום בעזרת תמריצים והטבות כמו סבסוד שכר עובדים, מענקי מו"פ מוגדלים, מענקי הקמת מפעלים, הקמת קהילת חדשנות, והחלטת ממשלה המתקצבת את קידום הפודטק ב-400 מיליון ש"ח.

ההכרזה על שיתוף הפעולה הייחודי והכניסה של מארס לאקוסיסטם הישראלי הינה חלק מיוזמת הפוד-טק בגליל שמקדמת עיריית קריית שמונה יחד עם הגליל העליון ורשויות נוספות והיזם אראל מרגלית, זאת במטרה להפוך את האזור למוקד פוד-טק  וחדשנות בינלאומי שכבר החל למשוך חברות גלובליות.