מלגות בגין הצטיינות יתרה ותרומה לקהילה חולקו בבית הספר 'דרכא' דנציגר

"הצטיינות היא דרך חיים, ומי שבוחר בה יגיע תמיד ראשון"
כך אמר ראש העיר עו"ד אביחי שטרן בטקס הענקת מלגות לתלמידים מצטיינים ע"ש לירן סעדיה ז"ל שנפל במלחמת לבנון השנייה.

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 22/05/2019 15:55

15 תלמידים מכיתות י"א ו- י"ב קיבלו השבוע מלגות בסך 1,000 ₪ כ"א.

המלגות ניתנו לתלמידים על הצטיינות יתרה בלימודים ועל התנדבות וסיוע לקהילה משך כל השנה.

את התלמידים בחרו צוות המורים של בית הספר דנציגר.

יצוין כי זו השנה ה-12 שמשפחת סעדיה מנציחה את זכר יקירה, בין השאר במתן מלגות הצטיינות לתלמידים בבית הספר בו למד לירן.

לירן סעדיה נהרג בתחילת מלחמת לבנון השנייה, בקרב עם מחבלים במרון א-ראס, שלושה חודשים לפני שחרורו מהצבא. סעדיה ז"ל, לוחם ומפקד בסיירת אגוז, היה בן 20 במותו. 

טקס חלוקת המלגות שנערך השבוע היה מרגש ועוצמתי.

ציון אביו של לירן נעדר לראשונה מהטקס בשל מותה של אמו כרמלה בתחילת השבוע.

ראש העיר עו"ד אביחי שטרן אמר על לירון סעדיה: "לירן היה נער יוצא דופן מכיוון שבכל מקום שבו היה, הוא בדק איך אפשר לשפר את ההישגים של הקבוצה באמצעות עזרה ובאמצעות הצטיינות אישית ומתן דוגמא. כך היה כתלמיד ועם הרוח הזאת הוא יצא לקרב כשהוא מוביל את חייליו. לירן אהב את הארץ הזו,  אהב את העיר קריית שמונה, אהב את כולנו. היכן שהיה צריך להתנדב - תמיד לירן היה הכתובת ותמיד היה הראשון לעשות זאת".

על הענקת המלגות אמר ראש העיר: "מלגות ההצטיינות שמעניקים מדי שנה מיכל וציון סעדיה לזכרו והנצחת שמו של לירן – הם שמוכיחים כי ההצטיינות של לירן שהייתה לו לערך, התרומה החברתית, האכפתיות, הם כאן בבית הספר עם התלמידים של היום ועם התלמידים של מחר. לתלמידים שקיבלו את מלגת ההצטיינות אני רוצה לומר כי הצטיינות היא דרך חיים, ומי שבוחר בה יגיע תמיד ראשון בכל תור, כך בבית הספר, כך בצבא וגם בחברה".

סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך ד"ר אביבה ויצמן זריהן: "מה שמיכל וציון היקרים עושים ראוי להערכה. הם למעשה גורמים ללירן להמשיך ולחיות עימנו. אני משוכנעת כי הוא מביט עלינו מלמעלה ומלא סיפוק על הנתינה של הוריו שאפיינה אותו מאוד. אני מאחלת להורים ולמשפחת סעדיה הנפלאה להמשיך בדרך הנתינה והקניית הערכים לדור הצעיר".

מנהלת בית הספר דרכא דנציגר חניתה מעוז: "אני גאה במשפחת סעדיה שבחרה להנציח את לירן בוגר בבית הספר באופן כל כך ערכי ולהיות ממשיכת הדרך של בנה האהוב".

מש' סעדיה הודתה לבית הספר דרכא דנציגר, לצוות המורות והמורים ולמנהלת בית הספר חניתה מעוז על ארגון הטקס המכובד והמרגש.