55 מיליון שקלים יועברו לעיריית קריית שמונה

מנכ"ל החברה הכלכלית: "אני נמצא שנים רבות בתפקידים ציבוריים ומעולם לא הייתה בשורה כזו לעיר. אין ספק שראש העיר והצוות שלו עשו עבודה אדירה והשיגו הישג שלא היה בעיר מעולם".

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 27/06/2019 15:46

משרד הפנים העביר השבוע את טיוטת תוכנית ההבראה עליה שקדו ראש העיר עו"ד אביחי שטרן ואנשי משרדי האוצר והפנים  בחודשים האחרונים.

לאחר דיונים רבים אישרו משרדי הפנים והאוצר את התוכנית במסגרתה תקבל עיריית קריית שמונה 55 מיליון שקלים, כאשר 25 מיליון יועברו לרשות מייד עם אישור התוכנית על ידי חברי מועצת העיר בישיבת מועצה מיוחדת שתתקיים בעוד כעשרה ימים.

בניגוד לתוכניות ההבראה הקודמות שהתבססו על הלוואות ארוכת טווח, התוכנית הנוכחית מתבססת על מענקים, דבר שיאפשר את כיסוי גירעונות העבר ותפקוד יעיל של הרשות ללא הגיבנת שמכבידה שנים רבות על העירייה ופוגעת בצורה  קשה בשירות לתושב. בנוסף, יצומצם  באופן משמעותי היקף המלוות מ-9 מיליון שקלים ל-300 אלף שקלים בלבד.

קבלת המענקים יאפשרו לרשות להעביר תקציבים רבים יותר לאגף שפ"ע לצורך ניקיון ושיפור פני העיר, תקציבים למערכת החינוך, לרווחה, לתשתיות ולכלל העיר.

במסגרת התוכנית ייערך ר-ארגון באגפי העירייה. מדובר בין השאר, באיחוד תפקידים, ניוד עובדים וניצול מרבי של כוח האדם הקיים בעירייה, לצד פרישה מרצון של 30 עובדים בתנאים טובים מאוד.

כאמור, מטרת תוכנית ההבראה – איזון תקציבי של הרשות בשנת הכספים 2021, שיפור רמת השירות לתושב ויצירת מנועי צמיחה בדרך לעצמאותה הכלכלית של העיר ולניצול הפוטנציאל הגדול הקיים בקריית שמונה.

בשנתיים הקרובות יצטרכו בעירייה להדק את החגורה ולצמצם בהוצאות לצד הגדלת הכנסות.

אמש בישיבת מועצת העיר עדכן ראש העיר את חברי המועצה על עיקרי התוכנית.

במהלך ישיבת המועצה אמר גורם בכיר שכיהן בעבר בתפקיד בכיר ברשות: "אני נמצא שנים רבות בתפקידים ציבוריים. עברתי לפרטי פרטים על התוכנית ואני חייב לומר כי מדובר בתוכנית מצוינת שמעולם לא הייתה בעיר. התוכנית נותנת מענה לכל צרכי העיר ולראשונה לא מדובר בהלוואות שהכשילו את כל תוכניות ההבראה הקודמות, אלא במענקים בסכומים אדירים וזה למעשה נותן סיכוי גדול להצלחת התוכנית. אין ספק שראש העיר והצוות שלו עשו עבודה אדירה והשיגו הישג שלא היה בעיר מעולם".