מחזקים את הקשר עם העיר ממינגן בגרמניה

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 03/07/2019 10:47

ראש עיריית ממינגן אובר בורגר מיסטר מר מנפרד שילדר וראש עיריית קריית שמונה אביחי שטרן חתמו השבוע על חידוש הסכם ברית ערים תאומות בין ממינגן לקריית שמונה ועל המשך שיתוף הפעולה בין הערים.

האירוע היה במסגרת פסטיבל ערים תאומות שנערך בסוף השבוע האחרון בו אירחה עיריית ממינגן  נציגים מ-30 ערים בעולם וראשי רשויות מארבע ערים שמצויים עימה בקשרי ברית ערים תאומות - ערים מאוקראינה, טורקיה, אוסטריה וכמובן מישראל - קריית שמונה.

"העובדה שלעיר ממינגן יש חברים ושותפים בכל העולם, מלמדת על העוצמה של העיר ועל האופי המיוחד של נבחריה ותושביה.

אני לא מכיר הרבה ערים בעולם שיכולים להתגאות בקשרי חברות כה רבים עם אנשים, ערים ומדינות מכל העולם כפי שקורה כאן במימנגן", אמר ראש העיר אביחי שטרן.

לפני מספר חודשים אירחה העיר קריית שמונה את פיסגת ראשי הערים התאומות של קריית שמונה, ממינגן מגרמניה וננסי מצרפת. בטקס המרכזי שנערך בהיכל התרבות לציון 70 שנה להיווסדה של קריית שמונה, אמר ראש העיר כי הוא מקווה שהמפגש הבא בין נציגי הערים לא יהיה בעוד 70 שנה.

"אפילו שנה לא חלפה והנה אנחנו שוב יחד והפעם עם עוד עשרות ערים מכל העולם כדי לציין את האהבה של כולנו לעיר ממינגן. אני משוכנע כי כמו במפגשים הקודמים אצלנו וכאן אצלכם,  נמשיך לזרוע זרעים של תקווה - כדי שנוכל לקטוף בקרוב את פירות ההשקעה המשותפת שלנו בכל התחומים בהם אנו משתפים יחד פעולה", אמר ראש העיר, שעמד בראש המשלחת שכללה את חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הקליטה והתיירות אלכס קראצ'ון ועוזר ראש העיר פאר לארדו.

במהלך השהות במימנגן סיירו ראש העיר וחברי המשלחת ברחוב קריית שמונה באזור התעשייה של ממינגן. עיריית ממינגן החליטה לפני שנים רבות לקרוא רחוב על שם קריית שמונה כדי להדק ולחזק את קשרי הידידות בין הערים.

טקס החתימה על המשך שיתוף הפעולה בין עיריית קריית שמונה לעיריית ממינגן