ראש העיר: "צריך לקבל באופן מיידי את דרישות ההורים".

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 08/07/2019 09:16

כמו בישובים רבים בישראל, גם בקריית שמונה התקיימה הערב הפגנת הורים בדרישה להעביר את הפיקוח על הפעוטונים למשרד החינוך ולהחמיר את הענישה על הגננות המתעללות.

אחד השינויים המרכזיים שדורשים ההורים הוא העברת הפיקוח על החינוך לגיל הרך ממשרד העבודה והרווחה למשרד החינוך.

לטענת ההורים וגורמי מקצוע נוספים, העברת האחריות על המעונות למשרד החינוך, תביא להסדרת תהליך ההכשרה של הגננות והסייעות בפעוטונים, להגברת הפיקוח על הנעשה בהם ולהורדת תשלומי ההורים עבורם.

בנוסף, ההורים דורשים גם לקיחת אחריות ממשלתית על הגיל הרך – מלידה ועד לגיל 6, הכנסת תנאי סף של השכלה רלוונטית משמעותית לכל מי שרוצה לטפל בילדים, הגדרת המטפלות והסייעות כנשות צוות חינוך ולא כתפקיד מנהלי, מתן שכר ראוי למטפלות, שינוי התקינה ביחס בין ילדים ואיש צוות חינוך, חקיקת תקנות באופן דחוף לחוק הפיקוח וכן אכיפה והחמרת הענישה למתעללות.

בהפגנה תחת הכותרת "דורשים מהפכה בחינוך לגיל הרך", שהתקיימה הערב בצומת רסקו בקריית שמונה, השתתפו עשרות מתושבי העיר והסביבה.

ראש העיר עו"ד אביחי שטרן  והמשנה לראש העיר מישל בן שימול הגיעו ממש לקראת סיום ההפגנה בשל השתתפותם קודם לכן בישיבת הנהלת העיר, כדי להביע הזדהות עם המפגינים ועם הדרישה הצודקת להעברת הפיקוח על הגנים למשרד החינוך ולקיחת אחריות ממשלתית על הילדים כבר מגיל לידה.

"אני תומך עם המאבק הצודק של ההורים ועם הדרישות הלגיטימיות והצודקות שלהם. חבל שעל דבר מובן מאליו גורמים לאזרחים לצאת לרחובות. צריך לקבל באופן מיידי את דרישות ההורים. מבחינתי אלו לא דרישות, אלא חובה של הממשלה כלפי אזרחיה ובעיקר כלפי ילדיה", אמר ראש העיר אביחי שטרן.

דרישות ההורים