בשעה טובה: קריית הפודטק בקריית שמונה יוצאת לדרך

שלב נוסף בהפיכתה של קריית שמונה לבירת הפודטק של מדינת ישראל יצא לדרך.

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 22/07/2019 12:29

עבודות הפיתוח להקמתה של קריית הפודטק ייצאו לדרך ובמקום צפויים לקום בעתיד הקרוב מפעלים משמעותיים - כל זאת בשני מתחמים שגודלם 300 דונם.

תקציבי הפיתוח המושקעים בפארק התעשיות החדש מוערכים בכ-44 מיליוני שקלים - כולם ממשרד הכלכלה. כמו כן, המשרד ישקיע בפרויקט במימון פרטי ציבורי בהיקף של כ-100 מיליוני שקלים בהקמת HUB תעשייתי ייחודי לחברות פודטק בשטח כולל של כ-11,000 מ"ר שימומשו במבנה ייחודי מסוגו בישראל.

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן: ״קריית הפודטק בקריית שמונה היא נדבך נוסף וחשוב בהפיכת ישראל למעצמה גם בתחום טכנולוגיות המזון. לאור ההצלחה בתחומי הסייבר, המכשור הרפואי והרכב האוטונומי, אנו כבר מסמנים את היעד הבא ופועלים בהתאם - תעשיית הפודטק. קריית הפודטק בקריית שמונה, היא אבן דרך משמעותית ובשורה חשובה לגליל המזרחי שתייצר ערך כלכלי משמעותי לאיזור, תמשוך השקעות רבות, תעשייה והון אנושי. נמשיך לקדם את התעשייה בכלל ובפריפריה בפרט, משימה הנמצאת בראש סדר העדיפויות של המשרד״.

ראש עיריית קריית שמונה עו"ד אביחי שטרן: "העתיד שאנו בונים מתקרב בצעדי ענק. סוף סוף אנו כותבים את הסיפור החדש של קריית שמונה. סיפור שיאפשר לדור העתיד שלנו אופק חדש ומסלול של חדשנות וקידמה בדרך להפיכתה של קריית שמונה לעיר היזמות של ישראל".

אבן דרך חשובה נוספת בתוכנית הכלכלית להפיכת קריית שמונה למוקד חדשנות בתחום המזון הונחה ביום חמישי האחרון בביקור שר הכלכלה והתעשייה בעיר.

עיריית קריית שמונה, באמצעות מנהלת אז"ת התעשייה והחברה הכלכלית ובמעמד שר הכלכלה אלי כהן וראש העיר אביחי שטרן, הסירו את הלוט משלט עבודות הפיתוח להקמת קריית הפודטק הראשונה מסוגה בישראל ולהשלמות פיתוח התשתיות הציבוריות באזור התעשייה הצפוני בהיקף כולל של כ-12 מיליון ש"ח בשלב ראשון.

פארק התעשיות החדש יהווה תשתית אזורית חשובה למימוש חזון הפודטק בקריית שמונה ובגליל המזרחי אשר בשנה האחרונה רוקם עור וגידים וכולל הקמה מרכז חדשנות והייטק בתחום הפודטק בלב קריית שמונה בהובלת היזם ויו"ר קרן JVP ד"ר אראל מרגלית, הקמת מכון מזון לאומי חדשני וייחודי בהובלת המכללה האקדמית תל-חי ומכון מיג"ל, חממה טכנולוגית לתמיכה ועידוד סטארט אפים בהובלת חברות תנובה וטמפו ופיילוט חדשני להקמת HUB תעשייתי באיזור תעשייה צפוני מתקדם בהיקף כולל של למעלה מ-100 מיליון ש"ח מיזם מיקרו תעשייה.

השר כהן בירך את הצדדים על היוזמה ומימוש תקציבי המשרד שניתנו לעיר והנחה את הדרגים המקצועיים של המשרד לפעול בטווח הזמן המיידי ליצירת תכנית עבודה משותפת לקידום ופיתוח הפארק ולאכלוסו בחברות מזון רב לאומיות מובילות אשר יחזקו את הפעילות התעשייתית והפיתוח הקיים בתחום המזון בקריית שמונה ובגליל המזרחי.

ראש עיריית קריית שמונה אביחי שטרן: "זוהי בשורה חשובה לצעירי העיר והאזור ולסטודנטים הלומדים במכללת תל-חי אשר נאלצים כיום לנדוד לאזור המרכז בחיפוש אחר משרות איכותיות לאקדמאים.  אני מאמין כי פארק הפוד-טק בדומה לפארק הסייבר בבאר שבע ייצר עבור העיר והאזור הזדמנות כלכלית היסטורית. העתיד שאנו בונים מתקרב בצעדי ענק. סוף סוף אנו כותבים את הסיפור החדש של קריית שמונה. סיפור שיאפשר לדור העתיד שלנו אופק חדש ומסלול של חדשנות וקידמה בדרך להפיכתה של קריית שמונה לעיר היזמות של ישראל".

סגן ראש עיריית קריית שמונה ומחזיק תיק פיתוח כלכלי אופיר יחזקאלי: "בשיתוף פעולה בין הרשויות ובסיוע משרד הכלכלה והשר אלי כהן נתחיל בחודשים הקרובים בעבודות הפיתוח וההסדרה של פארק תעשיות הפודטק של הגליל המזרחי אשר ישמש מוקד לאומי לפעילות תעשייתית ומחקרית חדשנית בתחום המזון".