חינוך לקיימות כבר מהגיל הרך

הילדים בחופשה ואנשי החינוך בעבודה

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 07/08/2019 09:49

צוותי החינוך בקריית שמונה מנצלים את חופשת הקיץ ללמידה והעשרת הידע בנושא מיחזור וקיימות.

בזמן שהילדים נהנים בחופשת הקיץ, צוותי החינוך לגיל הרך בקריית שחונה כבר מתכוננים לפתיחת שנת הלימודים ומעשירים את הידע שלהם בנושא קיימות: המחלקה לאיכות הסביבה של עיריית קריית שמונה  ארגנה סיור לימודי בנושא מיחזור וקיימות לצוות החינוך לגיל הרך בעיר.

הסיור כלל ביקור בפארק המיחזור בחירייה ובמרכז לקיימות עירונית בדיזנגוף סנטר.

צוותי החינוך למדו כיצד המפגע של הר הפסולת בחירייה  שהשפיע על איכות חיי התושבים, טופל והפך להיות אתר חינוכי מדגים לבעיית הטיפול בפסולת ולפתרונות שונים להתמודדות עם משבר הפסולת: שיקום אקולוגי של אתרי פסולת, הפקת דלק מפסולת במפעל ה- RDF וייצור ביוגז מגן מתאן הנוצר מהפסולת המוטמנת.

במרכז לקיימות עירונית בדיזנגוף, ראו  הצוותים כיצד שומרים על הטבע העירוני בלב העיר הצפופה בישראל ואיך נלחמים בזיהום האוויר בעיר על ידי גידול צמחים על גג קניון דיזינגוף סנטר.

הסיור הינו חלק ממערך לימודי בנושאי חינוך סביבתי שהועבר בגני הילדים לאורך שנת הלימודים ובמטרה להעמיק את החינוך הסביבתי לגיל הרך ולהנחיל לדור הצעיר כבר מהגן את ערכי הקיימות לעתיד טוב וירוק יותר. המשתתפים  הביעו שביעות רצון  מהסיור ולקחו רעיונות ליישום בגנים .

מנהל מחלקת איכות הסביבה שלמה שושן מציין את שיתוף הפעולה הפורה עם צוותי הגיל הרך נעמה קקון והמפקחות יעל קורן ואביבה נחום ולראש העיר אביחי שטרן שהתערב לטובת הקצאת משאבים לחינוך הסביבתי במערכת החינוך.

חינוך לקיימות כבר מהגיל הרך.jpe