דבר כזה עוד לא היה כאן! הצלחה מסחררת לפסטיבל הרחוב הראשון בקריית שמונה "ריקודים במקום טילים!"

10,000 תושבי קריית שמונה והצפון, מטיילים ונופשים השתתפו בפסטיבל הרחוב הראשון בקריית שמונה שנערך אמש ברחוב הירדן. ראש העיר אביחי שטרן: "שאלו אותי במהלך כל הימים האחרונים אם הפסטיבל הזה יתקיים בגלל המתיחות בצפון. אמרתי לכולם שכן. עובדה אנחנו כאן. בזמן שהבח

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 01/09/2019 08:35

ככה חוגגים 70: אלפים מתושבי קריית שמונה ויישובי הצפון לא התרגשו מהמתיחות בצפון והגיעו לחגוג יום הולדת 70 לקריית שמונה בפסטיבל רחוב ראשון מסוגו שנערך בעיר.

האירוע בחסות ובמימון מפעל הפיס נפתח בשעה 17:00 בפארק הזהב עם מתקנים מתנפחים ענקיים, מתקני מים, מתקני נינג'ה ייחודיים ואטרקציות נוספות במימון של שותפות תנובה שנציגיה הבכירים, יו"ר הדרקטוריון של חברת תנובה חיים גבריאלי ומנכ"ל החברה אייל מליס הגיעו לאירוע והוקסמו מהפסטיבל.

"איזה כייף לראות את כל הפנים היפות של העיר והאזור מחייכים, נהנים וחוגגים 70 שנה לקריית שמונה.  איזו תמונה מרהיבה לעמוד מעל הבמה ולראות כל כך הרבה אושר, כל כך הרבה שמחה ומתיקות. מגיע לנו להנות, מגיע לנו לשמוח, מגיע לנו לחגוג", אמר ראש העיר שטרן. "קריית שמונה עברה את הכל מכל במהלך שבעת העשורים האחרונים. לא נשברנו גם כשהיה קשה, התמודדנו עם כאב ושכול, התגברנו על כל הקשיים והצלחנו להקים עיר לתפארת. היום אנו עומדים זקופים, בראש מורם, גאים על היותנו קריית שמונאים ויחד כותבים את הסיפור החדש של קריית שמונה. סיפור של הצלחה, סיפור של תקווה".

ראש העיר הוסיף: "אני משוכנע כי פסטיבל סיום הקיץ – יוצאים בחוץ, אותו אנו חוגגים כעת בסימן 70 שנה לקריית שמונה - יהפוך למסורת. מגיע שגם לנו יהיה פסטיבל קבוע ואני מתכוון לעשות הכל שכך אכן יהיה".

האנשים הרבים שהגיעו לפסטיבל יצרו "שטיח אנושי" לאורך כל כביש רחוב הירדן מרחבת בית הספר דנציגר ועד כיכר הכדורגלנים. "זה היה מחזה מרהיב שלא נראה בעיר מעולם", אמרו התושבים. "לא היה עוד אירוע כזה ששילב את הגילאים מהשעה 17:00 ועד חצות. פשוט חוויה שלא תשכח".

בפסטיבל הופיעו להקות הריקוד והמחול של קריית שמונה (סטודיו חיאל בניהולה של תמי צדוק, זומבה עם סאן ארביל, טופ סטריט עם שיר וזאנה, ריקודי עם עם רוית רייכבך), דיג'יים מהטובים בארץ, צמד הקלמרים, האולטראס והשיא – הופעה מרהיבה של זמרת השנה ותושבת קריית שמונה עדן בן זקן שהקפיצה את האלפים.

עוד לפני שבן זקן עלתה לבמה, העניקו ראש העיר, סגניו וחברי הנהלת העיר אותות הוקרה והערכה לוותיקי העיר על תרומתם לבנייתה ופיתוחה של קריית שמונה.

"הערב הזה אנחנו לא רק חוגגים, אלא גם מכבדים אנשים יקרים שיש לכם חלק חשוב בפיתוחה של העיר וממשיכים לתרום עד היום כל אחד בתחומו למען הקהילה הנהדרת שלנו. אנשים יקרים אלה שמהווים דוגמא ומופת לתושבי העיר, יקבלו עוד מעט את אותות הכבוד של קריית שמונה על תרומתם למען העיר ותושביה", אמר ראש העיר והעניק את האותות ל-8 תושבים וותיקים: בני צ'קוטאי, שאול יום טוב, דוד אברהם, יוסי מלול, שלמה אדרי, כליפה ויצמן,  והזוג רותי ואברהם אדרי. אות יקיר העיר קריית שמונה הוענק לעו"ד אבי חימי שנבחר לאחרונה לתפקיד ראש לשכת עורכי הדין של ישראל.

לחץ כאן לצפייה בתמונות מהפסטיבל. קרדיט צילום: דוברות עיריית קריית שמונה.