בית הספר מצודות זכה בפרס חינוך מחוזי ומתחרה על פרס החינוך הארצי!

מערכת החינוך בקריית שמונה ממשיכה לזכות בפרסי חינוך. אתמול התבשרנו על זכיית בית הספר מצודות בפרס חינוך מחוזי

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 15/12/2019 15:52

משרד החינוך הודיע אמש כי בית הספר מצודות זכה  בפרס החינוך המחוזי בקטגוריית בתי הספר שמקדמים פדגוגיה מוטת עתיד.
 
מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך ד"ר אורנה שמחון התקשרה אתמול בערב לראש העיר אביחי שטרן ובישרה לו על זכיית בית הספר מצודות בפרס החינוך המחוזי ומועמדותו לזכייה בפרס החינוך הארצי.
 
וועדת הפרס של משרד החינוך בראשות יו"ר וועדת הפרס חיים גבאי ומפקחי משרד החינוך, ביקרה אתמול בבית הספר שהעפיל לשלב 20 בתי הספר האחרונים במחוז שיתחרו על פרס החינוך המחוזי  בקטגוריית בתי הספר שמקדמים פדגוגיה מוטת עתיד.
מתוך 280 בתי ספר במחוז נותרו רק 20 ובית הספר מצודות ביניהם!
 
כאמור מספר שעות לאחר שוועדת הפרס ביקרה בבית הספר מצודות, התקבלה ההחלטה ורשימת 20 בתי הספר צומצמה עוד יותר ובית הספר מצודות ייצג את מחוז הצפון ויתמודד על פרס החינוך הארצי יחד עוד 5 בתי ספר ממרחב הצפון.
 
חברי וועדת הפרס שביקרו אתמול בקריית שמונה, התרשמו מהתהליך החינוכי- פדגוגי העמוק והלמידה המשמעותית המתקיימת בבית הספר.
בית הספר מצודות הומלץ על ידי המפקחת המתכללת לילך סיסו ומנהלת אגף החינוך סיגל כהן כבית הספר המוביל פריצת דרך ללמידה חדשנית.
חברי הוועדה התרשמו מהתהליכים החינוכיים הייחודיים, מסביבת הלמידה המזמינה ומאיכות דרכי ההוראה.
מנהלת בית הספר שולה בן שטרית וצוות המורים זכו לשבחים והערכה רבה על דרכי ההוראה החדשניות והובלת התלמידים למצוינות לימודית וערכית.
את כל הסיור הדריכו ולימדו תלמידי בית הספר אשר סיפרו מחויותיהם על למידה משמעותית אחרת ועמדו בכבוד בשאלות חברי הוועדה.
את וועדת הפרס ליוו ראש העיר אביחי שטרן, סגן ראש העיר אופיר יחזקאלי וחברת המועצה חן נדלר לגיסמו הממונים על החינוך ומנהלת אגף החינוך סיגל כהן.
 
ראש העיר אביחי שטרן ברך את הצוותים החינוכיים של בית הספר בראשות המנהלת שולה בן שטרית, את התלמידים, ההורים וצוות אגף החינוך ברשות ואמר כי "כאשר כולם משלבים ידיים ומשתפים פעולה, יש גם תוצאות. "אני גאה במערכת החינוך שלנו. יש לנו בתי ספר איכותיים ומובילים בקריית שמונה.  הזכייה של בית הספר מצודות לא מפתיעה אותי כלל, מבחינתי הם כבר זכו בפרס הארצי כמו גם כל בתי הספר בעיר".
 
סגן ראש העיר אופיר יחזקאלי וחברת המועצה חן נדלר הממונים על החינוך בעיר אמרו: "בית הספר מצודות הוא חלק ממערכת החינוך שבה מתקיימים תהליכים חינוכיים הראויים לציון. התלוונו אתמול לחברי וועדת הפרס שביקרו בבית הספר מצודות והתמלאנו גאווה לראות ולשמוע את ילדינו מדברים בביטחון, עונים על שאלות בצורה ברורה ורהוטה ומספרים על פעילותם בבית הספר. פשוט גאווה".
 
מנהלת אגף החינוך סיגל כהן: "ההמלצה שלי לוועדת הפרס להעניק לבית הספר מצודות את פרס החינוך בקטגוריית בתי ספר שמקדמים פדגוגיה מוטת עתיד, הינה  לאור העשייה הברוכה בבית הספר בהובלתה של מנהלת בית הספר שולה בן שטרית וצוות בית הספר. כולנו צריכים  להיות גאים במערכת חינוך איכותית כמו זו שיש לנו בעיר".
 
יש לנו תלמידים מבריקים וחכמים בעיר.
קריית שמונה - מרחב של הזדמנויות גם בחינוך!