אנסמבל צפונית'לה- תיאטרון גלילי יוצר חדש

מתחילים מחדש ,בנחישות ובאהבה אין קץ לאמנות וליצירה, החליטו יוצרי התיאטרון אור נדב ארגוב, הראל קרטס, מעיין נסטל, מיכל כהן וקארין מרום, לעשות את הבלתי אפשרי ולהקים את אנסמבל צפונית'לה, תיאטרון גלילי יוצר חדש.

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 18/12/2019 09:28

אנחנו מכירים אותם היטב מתיאטרון מראה שהפסיק את פעילותו כתיאטרון יוצר בקיץ האחרון.

"לא אכפת לי אם יקראו לנו משוגעים, אנחנו נחיה בעולם אותו אנחנו מעצבים" אומרת אור נדב ארגוב מנהלת האנסמבל. "כל מה שצריך זה מיליון חלומות". 

אור שימשה כמנהלת האמנותית של תיאטרון מראה, וכעת מנהלת את אנסמבל צפונית'לה. הראל קרטס, במאי ושחקן ינהל אותו אמנותית. למה צפונית'לה? כי תמיד נחיה הכי צפונית לכל מקום בארץ. ואנחנו גאים בזה. 

"קריית שמונה היא בליבי. כאן גדלתי. כאן למדתי את שיעור הדרמה הראשון עם מנחם עיני זכרו לברכה. למדתי בימוי לתואר שני באוניברסיטה. ביימתי בתיאטרון תמונע- מרכז הפרינג' הגדול בארץ והייתי המפיקה הראשית שלו במשך 4 שנים. אני חוזרת לעשות כאן את מה שאני הכי אוהבת. אנחנו ניצור תיאטרון ונשפיע מתוך העיר הגלילית הקסומה על שדה התיאטרון בארץ ובעולם. 

"הגליל מלא ביוצרי תיאטרון מוכשרים וייחודיים וכולם איתנו ויתחברו אלינו. זה חלום שלא הצלחתי לממש במראה ולא אוותר עד שאראה את זה קורה. ענת הרפזי, ישראל וייזר, שרון עיני, בלה חבצקין, רועי רשקס, אדם וייזר ועוד. מבצע שילוב זרועות יצא לדרך מבחינתי."

מהו אנסמבל צפונית'לה? בליבו פועל אנסמבל מקצועי שמייצר הצגות תיאטרון איכותיות. זוהי בעצם מעבדת תרבות גלילית לחקר ופיתוח אמנות התיאטרון. 

צפונית'לה בקהילה- אנחנו מתכננים לגדול ולהגיע לקהילה. לטפח את הדור הצעיר. לחנך לאמנות, לחנך לצרוך תרבות. נלמד תיאטרון גם בקבוצות מבוגרים. נגע בקהילה דרך התיאטרון. נתרגש יחד. נהנה. 

צפונית'לה בתרבות – נשתלב באירועי תרבות בגליל ובגולן. נפיק וניזום אותם בשיתוף הרשויות.

"לא יכולנו לעשות זאת מבלי תמיכתו של ראש עיריית קריית שמונה, אביחי שטרן, וראשי הרשויות באזורנו ובראשם יו"ר אשכול גליל מזרחי, בני בן מובחר, ראש מועצה איזורית גליל עליון, גיורא זלץ ואילן אור, ראש מ.מ. יסוד המעלה". 

אנחנו פועלים יחד מתוך הבנה שחיי התרבות מעוררים ומוסיפים צבע לחיים. מחברים בין הלבבות דרך האמנות. בקרוב יהיה לנו מקום בתוך העיר בו נוכל לקיים חזרות וגם להופיע בו.