פרס הרמטכ"ל לחטיבה 769 ולמפקדה אל"ם יהודה ואך

ראש העיר אביחי שטרן: "מברך את חיילי ומפקדי החטיבה על זכייתם בפרס היוקרתי שכל כך מגיע להם. בזכות חיילי החטיבה אפשר לחיות בצפון חיי שיגרה מלאים. אני מברך את מפקד החטיבה אל"ם יהודה ואך שעושה עבודה נהדרת בהגנה על יישובי הצפון".

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 18/12/2019 10:08

 טקס פרסי ראש המטה הכללי ליחידות מצטיינות לשנת תש"פ התקיים ביום שני השבוע במעמד ראש המטה הכללי, רב- אלוף אביב כוכבי ובמעמד כל חברי פורום המטה הכללי.

פרסי הרמטכ"ל הוענקו השנה ליחידות מצטיינות, ליחידות הזוכות במסדר הרמטכ"ל ולמיזמים מצטיינים בתחומים הבאים: אפקטיביות מבצעית, בניין הכוח, טיפול באנשים, מנהיגות וערכים. 

את אות הרמטכ"ל קטפה החטיבה המרחבית 769 אשר במהלך השנה האחרונה הוכיחה לא פעם – עד כמה הנוכחות שלה קריטית. בין היתר, אחד הדברים שזיכו את אנשי 769 בתואר הנחשק הוא פועלם בזמן מבצע מגן צפוני. אשר במסגרתו אותרו, סוכלו והושמדו בהתאמה שש מנהרות טרור של חיזבאללה, ששלוש מתוכן נמצאו בשטח החטיבה והיו באחריותה.

"החטיבה חולשת על שטח נרחב המכסה את הגזרה המזרחית של הגבול בין ישראל ולבנון, וכוללת בתוכה את מובלעת הר דב ויישובים סמוכי גדר רבים", אמר מפקד חטיבה 769, אל״ם יהודה ואך, "התקופה האחרונה עימתה אותנו עם אתגרים רבים,  כמו ההסלמה באוגוסט האחרון, שדרשו מאיתנו לפעול בקור רוח ובמקצועיות".

עוד הוסיף, אל״ם יהודה ואך: "ככלל החטמ"ר נודע בעשייתו הרבה למען שמירת הביטחון וחיזוק תחושת החוסן בקרב ההתיישבות באזור. זו מחובתנו לוודא שכל חייל או מפקד שמגיע לתפוס קו בגזרה יבין את גודל האחריות שיש לו בידיים. קבלת פרס הרמטכ"ל מהווה כבוד גדול עברונו ובאותה נשימה – גם דוחף אותנו להצטיין ולהיות טובים יותר".

אל״ם ואך, סיכם את נאומו: "אני מסתכל על החטיבה כמו לב פועם שיודע מה הגזרה צריכה ויודע לכוון ולהוביל לשם.ההצטיינות מבטאת עשייה ארוכת טווח, שנשענת קודם כל על פעילות מבצעית אך מעל לכול אלה, על נגדים, אנשי קבע וחיילים שמחזיקים סטנדרטים ונורמות של חטיבה שרואה כל העת בעייני רוחה נחישות לניצחון. הצלחנו לחתום הישגים רציניים שהם פירות העבודה הקשה שעשו כאן. אני גאה בכך מאוד".