מיזם חדש: "בונים קהילה"

אנשים הם המשאב הכי חשוב ויקר שיש לנו בקריית שמונה, סיפור קצר וטוב על שלושה צעירים נמרצים הלומדים בתוכנית צוערים לשלטון המקומי במכללת תל חי. השלושה: שירה גרבלר, משה וורקו וירדן קוצר ביקשו לתרום לקהילה וסיפרו שהקימו מיזם לחידוש בתים לקשישים מעוטי יכולת.

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 18/12/2019 12:32

למיזם הזה נבחר השם "בונים קריה".
לפני כחודש הגיעו השלושה למדור הקהילתי במנהל לשירותים חברתיים  בעיריית קריית שמונה וביקשו לתרום לקהילה וסיפרו על המיזם לחידוש בתים לקשישים מעוטי יכולת שהחליטו ליישם בקריית שמונה.
הם הצליחו לגייס תרומות מחברות ארציות ומבתי עסק מקומיים וסחפו איתם מתנדבים רבים ששמחו להושיט יד ולהצטרף למיזם.
יחד עם צוות המינהל לשרותים חברתיים נכתבה תוכנית שנתית בה יגיעו משתתפי המיזם פעם בחודש לבית של לקוח רווחה קשיש ויצבעו את ביתו.
אז איך המיזם הזה פועל בעצם?
מנהלי המיזם הם הצוות המוביל של "בונים קריה": שירה גרבלר, משה וורקו וירדן קוצר.
המדור הקהילתי במנהל לשירותים חברתיים בראשותה של עו"ס מימי צדוק מתכלל את הפרויקט מטעם הרשות.
המדור לאזרחים ותיקים במנהל לשירותים חברתיים בראשותה של עו"ס חני בן שבת מפנה את הבקשות לעו"סיות במדור שממליצות על לקוחות הרווחה (האזרחים הוותיקים) שבהמשך לביקורי הבית זקוקים לסיוע הנ"ל.
לאחר ביקור בית ראשוני של צוות בונים קריה אליו מתלווה עו"ס השל הקשישים נערך הליך של תיאום ציפיות ונקבע מועד לביצוע הפרויקט.
המתנדבים מתחייבים לסודיות, מתבקשים לפרסם רק את עצמם, מתחייבים לפעול ברגישות ובכבוד כלפי הקשישים שניאותו לפתוח בפניהם את ביתם וליבם.
אתמול נצבעו ושודרגו שני בתים של קשישים, בסיוע אנשים טובים ונערי קבוצת הכדורגל עירוני איתוראן קריית שמונה שתרמו את חלקם.
ראש העיר אביחי שטרן הגיע להודות באופן אישי לאנשים הטובים של המיזם ולאלו שפועלים כדי להפוך את העולם שלנו למקום טוב ויפה יותר. "מחמם את הלב לראות אנשים נהדרים ובעלי עסקים מקומיים שתורמים רבות  לקהילה שלנו. תודה לסטודנטים על המיזם ולכל מי שמסייע לנו לעשות טוב למען האחר", אמר ראש העיר.
בעירייה ביקשו להודות ללקוחות הרווחה – האזרחים הוותיקים, שלא מפסיקים להעריף תודות ומחמאות, לצוערים היקרים שלנו, לעובדי המנהל לשירותים חברתיים ולארגונים ולגופים  השונים שמסייעים ותורמים.
האנשים הם המשאב הכי חשוב ויקר שלנו בקריית שמונה!