הראשונה בביטחון בארץ!

חמישה כוכבי יופי, תעודת הצטיינות ומגן שר הפנים לעיריית קריית שמונה בתחרות "המקלט והמיגון במרחב האזרחי בישראל" ובקידום המיגון הציבורי בקריית שמונה.

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 02/01/2020 09:44

עיריית קריית שמונה זכתה בחמישה כוכבי יופי ובתעודת הצטיינות במסגרת תחרות "המקלט והמיגון במרחב האזרחי בישראל יפה לשנת 2019" מטעם המועצה לישראל יפה. בנוסף  קיבלה עיריית קריית שמונה מגן הצטיינות משר הפנים על קידום ראוי לציון של המיגון הציבורי בעיר קריית שמונה.
בעקבות הזכייה תקבל עיריית קריית שמונה סיוע משמעותי ממשרד הפנים לטובת שדרוג המקלטים וחיזוק מערך החירום בעיר.
 
הטקס התקיים אמש בבית ישראל יפה בתל אביב בנוכחות בכירים ממשרד הפנים, משרד הביטחון, פיקוד העורף ונציגי הרשויות המקומיות בישראל.
 
רמ"ט פיקוד העורף תת אלוף איציק בר הביע את הערכתו הרבה על מוכנות העיר קריית שמונה לחירום ועל שיפור מערך החירום בפרק זמן קצר.
 
אנשי פיקוד העורף ומשרד הפנים חלקו שבחים רבים לעיריית קריית שמונה  על היערכותה והמוכנות העירונית לחירום ואמרו כי "עיריית קריית שמונה מתורגלת בנושא חירום ברמה גבוהה ביותר".
 
ראש העיר אביחי שטרן אמר לאחר הזכייה כי "השתתפות העירייה בתחרות הארצית וזכייה בחמישה כוכבי יופי מעידים על השקעה מתמשכת של הרשות בכל הקשור לתחזוקה שוטפת של המקלטים הציבוריים ומוכנותם לשעת חירום. ראש העיר שיבח את תפקוד אגף הביטחון בעירייה ואת מנהל האגף דקל אריה. "אגף הביטחון בעירייה מורכב ממנהלים ועובדים מסורים ומקצועיים שעושים עבודה טובה ומאומצת לילות כימים ומשקיעים רבות בשמירה על המקלטים, בתחזוקה שוטפת ובמוכנות העיר לחירום", אמר ראש העיר.
 
יש לציין כי בקריית שמונה 187 מקלטים ציבוריים אותם מתחזקת הרשות המקומית באופן שוטף זאת בנוסף ל-110 מקלטים במוסדות החינוך ברחבי העיר.
 
בעירייה ביקשו לנצל את ההזדמנות ולקרוא לתושבים לשמור על המקלטים ועל סביבת המקלטים ברמת מוכנות טובה כדי שיהיו מוכנים  לשרת את האוכלוסייה במקרה חירום בתקווה שלא נזדקק. "עלינו להמשיך ולשמור על ערנות ולוודא כי המקלטים נקיים ומוכנים לשעת חירום. נבקש כי התושבים יקפידו על מוכנות המקלטים הפרטיים והמקלטים בבתים המשותפים", אמרו בעירייה.
 
בתמונה: (מימין) שמעון אזולאי אחראי מקלטים בכיר, ראש העיר אביחי שטרן, בני אטיאס מנהל מחלקת מקלטים ואמצעי חירום ודקל אריה מנהל אגף הביטחון מציגים את תעודת ההוקרה ומגן שר הפנים שקיבלה הרשות על תחזוקה טובה של המקלטים הציבוריים בקריית שמונה.