וועדת השיפוט הארצית ביקרה היום בקריית שמונה: האם בית הספר מצודות יזכה בפרס החינוך הארצי?

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 22/01/2020 08:26

הבוקר ביקרו בבית הספר מצודות בקריית שמונה, חברות ועדת פרס החינוך הארצי אורית צאירי מרכזת התחום החברתי ערכי בחינוך היסודי, חני קרמר מדריכה ארצית במחלקה למיומנויות יסוד, מוריה טלמור ממונה על שילוב והכלה באגף לחינוך יסודי במשרד החינוך וגילה קרול מנהלת המחלקה למיומנויות יסוד במשרד החינוך, כדי להתרשם מהנעשה בבית הספר ולהעניק ניקוד לקראת בחירת בית הספר היסודי זוכה פרס החינוך בישראל לשנת 2020.
בית הספר הציג בפני חברות הועדה את החינוך הערכי, שילוב הקהילה והטמעת פדגוגיה חדשנית בדגש על חשיבה עיצובית רב תחומית. אל וועדת הפרס התלוו ראש העיר אביחי שטרן, סגנו ומ"מ ראש העיר אופיר יחזקאלי, חברת המועצה חן אדלר ומנהלת אגף החינוך סיגל כהן.
חברות הוועדה התרשמו מהנעשה בבית הספר ואמרו: "בית הספר מצודות הוא אחד מ- 12 בתי הספר אשר מועמדים לפרס החינוך הארצי מתוך 2,000 בתי ספר בישראל שהחלו בתהליך. מה שבלט ביותר הוא שזהו בית ספר שבו הופכים חלומות להזדמנויות". 
מנהלת בית הספר, שולה בן שטרית סיכמה את הביקור בהתרגשות רבה לנוכח דברי התלמידים וההורים, ואמרה כי היא "גאה בתהליכים החינוכיים המתרחשים בבית הספר, בעיר ובאזור".
ראש העיר אביחי שטרן ציין כי "בית הספר מצודות הוא בית ספר מוביל ובולט בעיר. מנהלת בית הספר חונכת מנהלים ומפיצה את הידע בעיר ובכל האזור. גאה במערכת החינוך שלנו. גאה בתלמידים, בהורים ובצוותים החינוכיים מכל בתי הספר בעיר". 
סגן ומ"מ ראש העיר אופיר יחזקאלי וחברת מועצת העיר חן אדלר לגיסימו הממונים על החינוך: "גאים בבתי הספר שלנו ובבית הספר מצודות שזכה בפרס החינוך המחוזי ומועמד לפרס החינוך הארצי.  התרגשנו הבוקר לראות את התהליכים שבית הספר מוביל, את הפדגוגיה החדשנית, את צוות בית הספר בניהולה של המנהלת שולה בן שטרית, את ההורים המעורבים וכמובן את התלמידים המקסימים שלנו שהרשימו מאוד. מחזיקים אצבעות לבית הספר. בשבילנו הם כבר זכו".
ערן דויד שמואלי נציג מגבית קנדה בצפון, שיבח את בית הספר מצודות על העשייה יוצאת הדופן, ובמיוחד על עומק העשייה הפדגוגית בתקציב המועט העומד לרשותו. "הייתי שמח אם גם בבתי הספר במרכז היו זוכים התלמידים לחינוך משמעותי ופורץ דרך כמו זה שיש במצודות", אמר שמואלי.
ההורים שהשתתפו בביקור סיפרו על החוויה יוצאת הדופן שחווים ילדיהם בבית הספר, ועל גאוות היחידה של הקהילה הבית ספרית. ד"ר מאירה שנק מהמרכז האקדמי לנוער במכללה האקדמית תל- חי אמרה: "בית ספר מצודות מהווה את חוד החנית בתוכנית האזורית להטמעת "חשיבה עיצובית", ומשמש כמודל וכגורם מדרבן בקרב בתי הספר הלוקחים חלק בתוכנית או אלו המבקשים להצטרף אליה".
חברות וועדת הפרס התפעלו מסביבת הלמידה החדשנית וממרחבי הלמידה המזמנים למידה לא מסורתית, מגוונת הנותנת מענה לשונות שבין התלמידים.
וכעת כל שנותר לנו הוא להמתין להחלטת משרד החינוך.
לא משנה מה יוחלט - אין כמו התלמידים והצוותים החינוכיים שלנו...

2

3

4