הקהילה היהודית מהעיר מונטמורנסי בצרפת תרמה אופנוע חירום לקריית שמונה

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 05/02/2020 15:50

טקס חנוכת אופנוע חירום להצלת חיים נערך אתמול במתנ"ס ארתור פוקס במעמד ראש העיר אביחי שטרן, סגן ראש העיר והממונה על תיק הבריאות מישל בן שימול, סגן ראש העיר אופיר יחזקאלי, המשנה לראש העיר אלכס קוראצ'ון, אנשי העירייה, ראשי קהילת מונטמורנסי, נציגי מד"א שמעון אביטבול ואילן קליין ואורחים נוספים.
 
במהלך הטקס החגיגי הוסר הלוט מעל האופנוע ונשיא קהילת מונטמורנסי אריק חדד יחד עם נציגי מד"א העניקו את מפתחות האופנוע לראש העיר.
ראש העיר אביחי שטרן אמר לחברי קהילת  מונטמורנסי: "בראש ובראשונה אני רוצה לברך אתכם בברכת ברוכים הבאים לישראל ולקריית שמונה.
תרומת אופנוע החירום היא בשורה לתושבי קריית שמונה והגליל וחיזוק למערך החירום מציל החיים באזורנו. אני מודה לכם על תרומתכם החשובה ועל הקשר בינינו אותו אנו רוצים להעצים ולפתח. היום אתם חלק בלתי נפרד מהמשפחה החמה והמיוחדת של קריית שמונה.
תודה לאנשי מד"א ולמנהל הדסק הצרפתי אילן קליין, לסגן מנהל מרחב ירדן שמעון אביטבול ולכל צוות מד"א על עבודתכם מצילת החיים 24 שעות ביממה, בקריית שמונה, בגליל ובמדינת ישראל כולה".
"כבוד הוא לנו לתרום אופנוע מציל חיים לקריית שמונה. אני בטוח שהקשר בינינו לקריית שמונה יתפתח ויתעצם. בקהילה שלנו יש משפחות שחיו בעבר בקריית שמונה ובזכותם הקשר הזה נוצר". מאושרים להיות כאן בעיר המדהימה שלכם", אמר נשיא הקהילה אריק חדד. "אנחנו בטוחים שתרומת אופנוע החירום תסייע למד"א רבות בפעילות הכל כך חשובה שלהם להצלת חיי אדם. תודה לכולם ובהצלחה".
סגן ראש הער מישל בן שימול: "כמי שמחזיק בתיק הבריאות בעיריית קריית שמונה אני בהחלט מתרגש מגודל המעמד. אנחנו  מוקירים ומכבדים את הדגש שניתן לערך של הערבות ההדדית בין כלל הקהילות היהודיות בעולם שבא לידי ביטוי מעשי בתרומת אופנוע שכל ייעודו וחשיבותו לעזר בהצלת חיי אדם. אני מודה לחברי קהילת מונטמורנסי על התרומה המיוחדת. מהיום יש להם חלק חשוב בהצלת חיים מדי יום ביומו בעיר ובאזור".
ראש העיר שטרן הודה באופן אישי לכרמי חדד, אישה יקרה שהמליצה לקהילה להתחבר לקריית שמונה. "כשמדברים על הכרת הטוב ועל פניה היפות של קריית שמונה – כרמי היא אחת מהן, כמי שגדלה בקריית שמונה ולא שוכחת את עברה. תודה כרמי היקרה שלנו! פעם קריית שמונה תמיד קריית שמונה!".