עלינו לגמר!

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 14/05/2020 10:26

עיריית קריית שמונה בשיתוף רשות ניקוז כנרת משתתפת בתחרות של קרן "יד הנדיב" למענק מימון עבור שיקום ופיתוח נחלים. לאחר תהליך ארוך העפילה עיריית קריית שמונה לגמר עם פרוייקט "קריית שמונה עיר הנחלים" הכולל תכנון לנחל עין זהב ונחל עיון.

בשלב המוקדם של התחרות הציג צוות העירייה בפני השופטים תוכנית רחבה לפיה הנחלים יהפכו למוקד עירוני ואף איזורי, סביבו תתבצע התחדשות עירונית, העצמה קהילתית, התחדשות של אזורי התעשייה וכמובן שיקום של הנחל.

לפי התוכנית, מלבד שביל הליכה רציף שילווה את הנחל, מתוכנן שדרוג מוסדות הציבור כך שיפנו פניהם לנחל וכן פיתוח שפת-מים באזורי התעשייה ובחלק מהשכונות.

כאמור הפרויקט שהציגה הרשות נבחר על ידי צוות השופטים ועלה לגמר. בנוסף זכתה העירייה בסכום של 100,000 ש"ח להמשך תכנון המיזם.

בשבועות הקרובים תתחיל העירייה בתהליך של התייעצות עם תושבי העיר במטרה לשמוע רעיונות לגבי הפיתוח של הנחל ותרומתו החברתית, הקהילתית והכלכלית לעיר ולתושביה.

ראש העיר אביחי שטרן ומ"מ ראש העיר אופיר יחזקאלי שהשתתפו בהצגת הפרויקט ציינו בפני השופטים כי "מדובר על הזדמנות שמגיעה אחת לדור. זו תוכנית שיש בכוחה לחולל מהפך חברתי, כלכלי וסביבתי לא רק בקריית שמונה אלא באזור כולו. הנחלים שלנו הם מקור לגאווה מקומית ומהווים את אחת החוזקות ומוקדי המשיכה של העיר".