מחמאות מפיקוד העורף!

אלוף פיקוד העורף ביקר בקריית שמונה ופרגן לרשות על תיפקודה בהיערכות לחירום ועל תיפקודה במהלך משבר הקורונה

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 25/06/2020 15:19

מפקד פיקוד העורף אלוף אורי גורדין סייר אתמול ביישובי הצפון וקיים ישיבת עבודה בעיריית קריית שמונה עם ראש העיר, סגניו, קב"ט העיר ומנהלי אגפים.

בסיור בצפון ובישיבת העבודה בקריית שמונה השתתפו מלבד האלוף גם מפקד מחוז צפון, אלוף-משנה גיא ברגר וראש ענף עורף אוגדה 91, סגן-אלוף בני מאיר. האלוף בחן את מוכנות העיר לתרחישי החירום השונים.  בביקורו, קיים האלוף הערכת מצב בה הוצגו סיכומי הפעילות במרחב האזרחי בחודשים האחרונים ונדונו סוגיות בהיערכות לחירום.

קב"ט העירייה דקל אריה הציג את פעילות הרשות במהלך משבר הקורונה ואת תפיסת הרשות במצבי חירום וזכה להערכה רבה על פעילות האגף עליו הוא ממונה.

ראש העיר אביחי שטרן ברך את האלוף עם כניסתו לתפקיד והודה למפקדי וחיילי פיקוד העורף על העזרה ושיתוף הפעולה עם הרשות בשיגרה ובמיוחד בחירום ובתקופת הקורונה. ראש העיר העלה את נושא פערי המיגון ברשות, וביקש לבצע בתוכנית חיזוק המבנים גם בניית ממ"דים שיתנו מענה לציבור בשעת חירום לצד הגדלת הבית ושיפור איכות החיים של בעלי הבתים. בנוסף ביקש ראש העיר את סיוע פיקוד העורף במימון פרויקט פתיחת המקלטים מרחוק והכנסת אמצעים לתוך המקלטים על מנת שיאפשרו שהייה ממושכת ונעימה יותר.

בנוסף ניתנה סקירה על בניית מרכז ההפעלה החדש שעתיד לקום במבנה העירייה הישן. מדובר במבנה חדש ובו אמצעים טכנולוגיים מתקדמים שיהיו מחוברים למערכות פיקוד העורף וגורמי הביטחון באופן ישיר, לצד הגדלת המוקד העירוני ועמדות חירום למנהלי המכלולים.

כמו כן הוצגה תוכנית מקיפה לשיפוץ ואיטום מקלטים ציבוריים ברשות. פיקוד העורף יממן את עלות העבודות.

נציגי משרד הפנים ואנשי פיקוד העורף שיבחו את תיפקוד הרשות בהיערכות לחירום בשיגרה ובמיוחד במהלך משבר קורונה האחרון. "עקבנו אחר פעילות עיריית קריית שמונה  בתקופת הקורונה ואנחנו חייבים לשבח את פעילותכם למען תושבי העיר. עשיתם עבודה מופלאה בתנאים לא פשוטים", אמרו אנשי פיקוד העורף במהלך הישיבה.

מפקד פיקוד העורף אלוף אורי גורדין סיכם את ביקורו ביישובי הצפון ואמר: ״אתגרי המציאות הביטחונית המתהווים בזירה הצפונית מאתגרים ומורכבים ואנו נמשיך לפעול על מנת להתאים את מוכנות המרחב לעיתות חירום כדי להיות מוכנים לכל איום. חלק מרכזי מהגברת המוכנות לחירום נשען על היכרות והבנת התרחישים האפשריים. אני מתרשם כי אנשיי הרשויות עוסקים בלמידת האיום והכנת המענה באופן הרציני והיסודי ביותר וכי הם ערוכים לניהול המאבק המתחדש בנגיף הקורונה. אני מבקש להביע הערכה רבה לראשי הרשויות ואנשיהם על השותפות והעשייה שעוד לפנינו, ולהדגיש כי פיקוד העורף ימשיך להיות נוכח ולהגיש סיוע לכלל האזרחים ככל שיידרש".