ביקור מוצלח לראשי רשות מקרקעי ישראל בקריית שמונה

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 23/07/2020 09:11

מנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון, מנהל מרחב צפון תמיר ברקין וצוותי הרשות קיימו השבוע ישיבת עבודה וסיור בקריית שמונה כדי לקדם פרויקטים ולסייע בהמשך פיתוחה של קריית שמונה.
 
במסגרת הביקור הוצגו למנהל רמ"י חזון העיר לצמיחה ופיתוח וכן הוצגו התוכנית האסטרטגית שנעשתה על ידי אוניברסיטת תל אביב ומכון MIT וכן תוכנית עיר נחלים.
 
מנהל  רמ"י התרשם מתהליכי התכנון והאסטרטגיה בעיר והביע את נכונותו לסייע לעיר ככל שיידרש.
 
עדיאל הפתיע את הנוכחים כאשר בישר שהתקבלו תוצאות המכרזים לבניית דירות במסגרת 'מחיר למשתכן' בשכונת יובלים וכי כל יחידות הדיור שווקו בהצלחה, דבר המעיד על הצלחת השכונה ועל הבעת אמון של היזמים בעיר. זוהי בהחלט בשורה משמחת לזוגות צעירים בעיר שיוכלו לרכוש דירה במחירים שפויים.
 
צוות העירייה הציג חסמים שונים בהם אנו נתקלים בתחומים של התחדשות עירונית והתחדשות אזורי התעשייה.
 
סוכם כי מטה הניהול הבכיר ברמ"י ייבחן דרכים לאפשר לרשות המקומית לממש את נכסיה על ידי שילוב פעילות לפיתוח כלכלי המשולבת עם פעילות חינוכית קהילתית כדוגמת מעבדות מחקר, אקסלרטור ועוד.
 
מנהל מרחב צפון ברמ"י, תמיר ברקין, בישר כי רמ"י תעמיד לטובת העיר יועץ כלכלי אשר יבנה בשיתוף עם העירייה תוכנית לשיווק מוצלח של מגרשי תיירות, מסחר ותעסוקה בשכונת יובלים ובאזור פארק המטוס.
 
בתום ישיבת העבודה יצאו הנוכחים לסיור בקריית שמונה כדי להתרשם מפרויקטים בתכנון ובביצוע כמו פארק המטוס, מרכז רפואי בצומת מצודות, התחדשות עירונית במרכז העיר (בית אשר ומתחם הסטודנטים B), פרוייקט שיקום הר הזבל באזור התעשייה הצפוני ושכונת יובלים שנמצאת בתהליכי אכלוס ראשונים.
 
ראש העיר אביחי שטרן: "מודה למנהל רמ"י עדיאל שמרון ולמנהל המחוז תמיר ברקין על כך שהם רואים את קריית שמונה כעיר בעלת חשיבות לאומית ואזורית. דלתות המינהל תמיד פתוחות בפנינו ועל כך אני מבקש להודות למנהלים ולכל הצוות המקצועי המסור של רמ"י על כל מה שהם עושים למען העיר. אין לי ספק כי יחד נמשיך לפעול להסרת החסמים למימוש הפרויקטים שהעיר צמאה להם כדי לממש את הפוטנציאל האדיר שלה".
 
סגן ומ"מ ראש העיר אופיר יחזקאלי : "לצד פיתוח ושיווק השכונות החדשות יש לרמ"י תפקיד מפתח בקידום ההתחדשות העירונית במרקם הוותיק בעיר.
 
עד היום הממשלה נתנה פתרונות להתחדשות עירונית שעבדו רק באזורי הביקוש. אנחנו חוזרים ומדגישים כי עבור קריית שמונה וישובים נוספים בגליל יש לחשוב על פתרונות אחרים ויצירתיים ואני משוכנע כי הנהלת רמ"י תצעד עימנו יד ביד בנושא זה. תודה לצוות רמ"י במחוז על השותפות והעבודה השוטפת. תודה לצוות אגפי הנדסה ופיתוח כלכלי על הכנת הסיור".
 
ביקור של ראשי רשות מקרקעי ישראל בקריית שמונה