סיכום חולי קורונה

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 24/07/2020 09:19

סיכום שבועי: חולי, מבודדי ומבריאי קורונה בקריית שמונה.
 
תושבים יקרים,
 
כפי שהתחייבנו אנו ממשיכים לעדכן מדי שבוע על מצב התחלואה בעיר.
 
על כולנו מוטלת החובה והאחריות להמשיך ולהישמע להוראות, לפעול על פי הכללים ולהתאים את שגרת חיינו למציאות החדשה שנכפתה עלינו.
השבוע 11 מתושבי קריית שמונה קיבלו תשובה חיובית בבדיקת קורונה שביצעו ונכנסו לרשימת החולים.
 
במהלך השבוע פרסמנו מסלולים של החולים החדשים. לגבי חלק מהחולים שמסלולם לא פורסם, חשוב לנו להבהיר כי לא היה צורך בכך, היות  וכל מי שנחשף לאותו חולה מאומת קיבל הודעה אישית ממשרד הבריאות להיכנס לבידוד, כך שלא היה צורך בפרסום פומבי של המסלול.
 
נכון ליום שישי 24.07.20 בשעה 08:00 בבוקר, מספר תושבי קריית שמונה שנדבקו בנגיף קורונה בעיר מאז תחילת המשבר הינו 83 כאשר 23 מהם כבר החלימו והבריאו וקיבלו אישור לחזור לבתיהם ולהמשיך את שגרת יומם, כמובן על פי הנחיות משרד הבריאות.
 
225 מתושבי העיר נמצאים כיום בבידוד. במצטבר שהו 946 תושבים בבידוד.
2,896 תושבים ביצעו בדיקת קורונה.
2 תושבים מאושפזים בבתי חולים כתוצאה מהחמרה במצבם.
 
כדי לסייע בבלימת התפשטות הנגיף, אנו מבקשים מהתושבים להמשיך ולפעול באחריות מירבית, להימנע ממפגשים לא הכרחיים, לשמור על ריחוק, לעטות מסכות ולשמור על היגיינה.
 
עלינו לפעול על פי הכלים המחמירים של הריחוק החברתי.
 
ראש העיר אביחי שטרן וצוותו יחד עם סגניו, חברי הנהלת העיר, מנכ"ל העירייה יורם ביטון, הקב"ט העירוני אריה דקל ומנהלי האגפים ברשות, ממשיכים לקיים מדי יום ישיבות הערכת מצב לצורך בחינת הנתונים וקבלת ההחלטות.
 
להערכות המצב שותפים אנשי משרד הבריאות, משרד החינוך ופיקוד העורף.
 
אנחנו ממשיכים כל העת לעמוד בקשר רציף עם משרד הבריאות כדי להתעדכן בהנחיות ולקבל את הנתונים המדויקים על מנת שנעבירם בצורה מסודרת לציבור כפי שהתחייבנו כל העת.
 
נמשיך להנגיש לציבור בדף הפייסבוק של העירייה ובאתר העירוני, את כל המידע שנקבל כדי למנוע שמועות, דיווחים לא נכונים ופייק ניוז.
 
המוקד העירוני 106 זמין 24/7 לכל שאלה או בעיה.
 
 
נעבור את זה יחד!
שבת שלום ובריאות איתנה לכולנו,
דורון שנפר
דובר העירייה
 
עוברים את זה ביחד