יום רביעי חשמלי

"רביעי חשמלי" זה היום.

דורון שנפר דובר העירייה • פורסם: 02/09/2020 08:56

לראשונה בקריית שמונה: יום קבוע בשבוע לאיסוף לפסולת חשמלית.

האלטעזאכן החדש של המאה ה-21: המקרר, מכונת הכביסה, או התנור התקלקלו? מהיום אפשר לפנות אותם למיחזור בקלות וללא עלות. הצטרפו לחוד החנית של האזרחים ששומרים על הבריאות וממחזרים!

תאגיד מ.א.י. למיחזור לפסולת אלקטרונית ומחלקת איכות הסביבה בעיריית קריית שמונה מכריזים על "יום חשמלי". מדי שבוע, ביום רביעי משעות הבוקר המוקדמות ועד השעה 16:00 אחר הצהריים, יוכלו תושבי  קריית שמונה להוציא למדרכה הסמוכה למקום מגוריהם את מכשירי החשמל והאלקטרוניקה שהתקלקלו, ורכב איסוף מיוחד יאסוף את המוצרים למיחזור אלקטרוני, וכל זאת ללא עלות לתושב. מדובר בפתרון נוח לתושבים להעברת פסולת גדולה וכבדה למחזור, תוך שמירה על החוק וללא צורך בשינוע עצמי למרכזי האיסוף הקיימים בארץ.

במסגרת "יום חשמלי", ניתן לפנות מהבית אל המדרכה הסמוכה את כל המכשירים שהתקלקלו, החל ממקרר ומכונת כביסה, מזגנים, קומקומים ומחשבים ועד למטענים ופלאפונים מקולקלים. באמצעות הפינוי ממדרכות העיר, מתכוונים העירייה ותאגיד מ.א.י למנוע את שריפת הפסולת הפיראטית בפאתי הערים והשכונות, לשמור על בריאות תושבי העיר ולשפר את איכות החיים.

בנוסף, העירייה ותאגיד המחזור מ.א.י מתכוונים להתחיל השנה בפעילויות הסברה וחינוך בבתי הספר. מדובר בפעילויות חינוכיות שבמסגרתן לומדים התלמידים על החשיבות במחזור הפסולת האלקטרונית, ופועלים לאיסוף פסולת זו, תוך שהם סוחפים את ההורים, המורים, השכנים והסביבה.

אמנון שחרור ודן הלמן, מנכ"לים משותפים במ.א.י. בתאגיד המחזור האלקטרוני: "שירות האיסוף מהמדרכות הוא שירות חדשני שהחל לפעול בחודשים האחרונים ברחבי הארץ ואנו רואים עליה דרמטית במיחזור בכל הערים שבהן התחלנו את תהליך הפינוי המוסדר. אנו קוראים לתושבי קריית שמונה להצטרף לחוד החנית של אזרחי ישראל ששומרים על בריאות התושבים ועל הסביבה ומפנים בצורה מסודרת ובקלות את המכשירים האלקטרונים המקולקלים שברשותם".

ראש העיר אביחי שטרן מברך על השקת תכנית "רביעי חשמלי" בעיר ע"י מחלקת איכות הסביבה בעירייה באמצעות תאגיד מ.א.י   ומצפה לשיתוף פעולה והענות התושבים.

"אני פונה לתושבי העיר ומבקש להוציא את הפסולת האלקטרונית רק ביום שנקבע - רביעי מהשעה 8:00 בבוקר ועד 16:00 בצהריים. יחד נשמור על עיר נקייה נחסוך בעלויות ההטמנה ונשמור על הסביבה", אמר ראש העיר.

יום רביעי חשמלי