"ילדים מחייכים בדיוק באותו המקום שחנן לא הפסיק לחייך"

כך אמרה אביבה אוחיון אמו של חנן שנספה באסון הכרמל לפני כ-8 שנים, בטקס חנוכת גן משחקים לזכר הבן ברחוב משמר הגבול בקריית שמונה".

בנוכחות עשרות תושבים, ראש העיר ניסים מלכה, נציגי שב"ס, כיבוי אש, משטרה, נציגי ציבור ומשפחת אוחיון, חנכה עיריית קריית שמונה את גן המשחקים המיוחד שנבנה ברחוב משמר הגבול בקריית שמונה וייקרא מעתה "גן חנן" – לזכרו של חנן אוחיון שנספה בשנת 2010 באסון הכרמל.

כזכור, ב-2 בדצמבר 2010 פרצה שריפה ביער הכרמל ליד היישוב עוספייה. שילוב של רוחות מזרחיות ויובש אחרי חודשים ללא גשם, גרמה לשריפה להתפשט במהירות. השריפה נמשכה ארבעה ימים, כילתה 25 אלף דונם של יער והפכה לאסון הטבע הגדול ביותר שאירע במדינת ישראל. אלפי תושבים פונו מבתיהם. ביום השריפה הראשון, בעת פינוי כלא דמון, נספו 44 אנשים כאשר אוטובוס שהוביל צוערים של שירות בתי הסוהר לעבר הכלא עלה באש. באסון נספו 37 צוערים, ביניהם חנן אוחיון שגדל בקריית שמונה.

אלמנתו וילדיו של חנן הודו לרשות המקומית על הנצחת שמו של יקירם במקום שהוא כל כך אהב.

אמו, אביבה, המתגוררת בסמוך לגן אמרה בכאב: "חנן גדל כאן ובילה הרבה שעות ביום בגן המשחקים הישן בדיוק במקום הזה. אם היו שואלים אותו, הוא היה בוחר בהנצחה הזו. כשאני רואה את מאות הילדים שמחייכים בגן מדי יום אני נזכרת בחיוך של חנן הבן שלי. אני מודה לראש העיר, למנכ"ל החברה הכלכלית ולכל אנשי העירייה שהוציאו לפועל את התוכנית להנצחת בני. אני מבקשת מילדי ותושבי העיר להגיע ליהנות מהגן ולשמור על הניקיון".

מדובר בגן משחקים משולב עם מתקני אקסטרים וכושר ברחוב משמר הגבול.

עיריית קריית שמונה השקיעה בגן כ-350 אלף שקלים!!!

כאמור מדובר בהקמת מתקן אקסטרים לילדים ומתקני כושר למבוגרים על מצע גומי חדש. בנוסף הותקנו בגן חנן מתקני כושר.

מתוך תפיסה לשלב זמן איכות של ילדים עם ההורים הוחלט על ביצוע הגן המשולב בו יוכלו הילדים ליהנות ממתקן אקסטרים בעוד ההורים ישמרו על אורח חיים בריא ויתאמנו במתקני הכושר החדישים.

ראש העיר ניסים מלכה: "קריית שמונה ממשיכה להתפתח ולהשתדרג. אנו מבצעים עבודות בכל מקום ובכל תחום. הסבלנות אכן השתלמה ואני שמח שדיירי הרחוב נהנים עתה יחד עם כל תושבי קריית שמונה  מגן ייחודי שנותן מענה לכל המשפחה. אני פונה לכולם ומבקש להקפיד על שמירת ניקיון הגן".

ראש העיר פנה במהלך דבריו למשפחת אוחיון ואמר כי "אין מקום ראוי יותר מלהנציח את חנן היקר, הילד של כולנו, במקום בו ילדים מחייכים ומאושרים, בדיוק כפי שחנן היה מאז נולד. אני מודה לאם המיוחדת אביבה ולכל המשפחה על הנחישות, הסבלנות והרצון העז להנציח את חנן".

בעירייה מתכוונים להציב בגן מצלמה כדי למנוע מצב של השחתת המתקנים כפי שקרו בגנים אחרים.

בעירייה ביקשו להודות למנכ"ל החברה הכלכלית דני קדוש על ניהול פרויקט הקמת הגן.

מצ"ב תמונות מטקס חנוכת הגן.

לפרטים נוספים: 050-8675052

 

דורון שנפר

דובר העירייה

טקס חנוכת הגן