ראש העיר ניסים מלכה: "אני מאמין כי פארק הפוד-טק בדומה לפארק הסייבר בבאר שבע ייצר עבור העיר והאזור הזדמנות כלכלית היסטורית". 19 מיליון שקלים יעביר משרד הכלכלה למנהלת אזור התעשייה של קריית שמונה והגליל העליון לטובת פרויקטים רחבי היקף באזורי התעשייה הצפוני והדרומי בעיר. השר כהן: "אנחנו שמחים לראות את התרחבות אזור התעשייה בקריית שמונה ואנחנו רוצים לראות עוד מפעלים מגיעים לפה. אנחנו נמשיך לתמוך ולסייע בפיתוח קריית שמונה באמצעות סבסוד ומענקים".

אבן דרך חשובה נוספת בתוכנית האזורית להפיכת קריית שמונה והגליל המזרחי למוקד חדשנות בתחום המזון הונחה ביום שלישי האחרון בביקור שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן בקריית שמונה.

מנהלת אזור התעשייה קריית שמונה גליל עליון, בהובלתם של ראשי הרשויות, הציגה בפני השר את חזון הרשויות להקמת פארק FOOD-TECH הראשון מסוגו בישראל באז"ת הצפוני של קריית שמונה.

פארק ייחודי זה יהווה תשתית אזורית חשובה למימוש החזון האזורי אשר בשנה האחרונה רוקם עור וגידים וכולל הקמה מרכז חדשנות והייטק בתחום הפוד-טק בלב קריית שמונה בהובלת חה"כ הראל מרגלית, הרחבת פעילות מכון המחקר היישומי "מיגל" והקמת מכון מזון לאומי חדשני וייחודי בהובלת מכללת תל-חי.

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן בירך את הצדדים על היוזמה והנחה את הדרגים המקצועיים של המשרד לפעול בטווח הזמן המיידי ליצירת תוכנית עבודה משותפת לקידום ופיתוח הפארק ולאכלוסו בחברות מזון רב לאומיות מובילות אשר יחזקו את הפעילות התעשייתית והפיתוח הקיים בתחום המזון בקריית שמונה ובגליל המזרחי.

השר אלי כהן התחיל את ביקורו בפגישה מקצועית בארבע עיניים עם ראש העיר ניסים מלכה. הם שוחחו על פארק תעשיות מרחבי אצבע הגליל, התחדשות תעשייתית אז"ת הדרומי קריית שמונה גליל עליון, עידוד העסקים הקטנים והבינונים בעיר האמצעות סניף מעוף, השארת הצעירים בעיר באמצעות פתיחת מקומות עבודה נוספים ועוד.

ראש העיר ניסים מלכה הודה לשר כהן על תמיכתו הרבה בקידום התעשייה בעיר ובסל ההטבות שמציע משרדו לכל היזמים והמשקיעים שיהיו מוכנים להקים מפעל בקריית שמונה.

ראש העיר מלכה: "בשיתוף פעולה בין הרשויות ובסיוע משרד הכלכלה והשר אלי כהן נתחיל בחודשים הקרובים בעבודות הפיתוח וההסדרה של פארק תעשיות הפוד-טק של הגליל המזרחי אשר ישמש מוקד לאומי לפעילות תעשייתית ומחקרית חדשנית בתחום המזון. זוהי בשורה חשובה לצעירי העיר והאזור ולסטודנטים הלומדים במכללת תל-חי אשר נאלצים כיום לנדוד לאזור המרכז בחיפוש אחר משרות איכותיות לאקדמיים. אני מאמין כי פארק הפוד-טק בדומה לפארק הסייבר בבאר שבע ייצר עבור העיר והאזור הזדמנות כלכלית היסטורית". ציין ראש העיר הרב ניסים מלכה.

שר הכלכלה אלי כהן: "עסקים קטנים ובינוניים הנם מנוע הצמיחה העיקרי של המשק, יש להם משקל משמעותי בפעילות כלכלית אזורית ותרומה משמעותית לתעסוקה. גופי מעוף של משרד הכלכלה מאפשרים ליווי של עסק צומח, החל מרגע החלום והחזון, דרך בניית התוכנית העסקית והמימוש, והם ממשיכים ללוות את העסק גם לאחר פתיחתו. חשוב לנו לראות מה קורה בשטח. הרשמתי מאוד מהסיור ואני מתכוון להמשיך ולסייע לצפון ולגליל בפיתוח התעסוקה והכלכלה".

השר כהן אמר עוד: "אנחנו מחויבים במשרד הכלכלה והתעשייה להמשיך את פיתוח הצפון והגליל. סיכמנו בביקור לתת 19 מיליון שקלים נוספים לטובת פיתוח אזור התעשייה כדי למשוך חברות נוספות. אנחנו שמחים לראות את התרחבות אזור התעשייה בקריית שמונה ואנחנו רוצים לראות עוד מפעלים מגיעים לפה. אנחנו נמשיך לתמוך ולסייע בפיתוח קריית שמונה באמצעות סבסוד ומענקים".

כזכור, רק לאחרונה אישרה הנהלת מנהלת אזורי התעשייה של קריית שמונה והגליל עליון, בהובלת ראשי הרשויות ניסים מלכה וגיורא זלץ,  סדרה של פרויקטים רחבי היקף באזורי התעשייה המשותפים לקריית שמונה ולגליל העליון בהיקף של מיליוני שקלים אשר יתוכננו ויבוצעו בחודשים הקרובים על ידי החברה הכלכלית של עיריית קריית שמונה בשיתוף מנהלת אזורי התעשייה. התקציב המשמעותי ניתן על ידי שר הכלכלה אלי כהן ואנשי משרדו.

במסגרת הפרויקטים השונים, מתכננת המנהלת לשקם ולהשלים את פיתוח התשתיות הציבוריות באז"ת אשר יכללו בין היתר פיתוח נופי, מיתוג, שילוט והסדרת מערך הפיקוח.

כמו כן יתחילו עבודות תשתית ופיתוח במתחם פארק התעשיות עתירות הידע הנמצא סביב אתר הפסולת הישן של קריית שמונה, אשר במסגרת עבודות הפיתוח המתוכננות יעבור שיקום נופי רחב היקף ויהפוך לפארק ציבורי להנאת תושבי האזור ועובדי אזור התעשייה.

ראש המועצה האזורית הגליל העליון גיורא זלץ: "המיזם היא אינטרס משותף של כולנו. יש חזון, יש היתכנות ומוטיבציה, והכי חשוב- יש פה ציבור תושבים מעולה".

בעירייה ביקשו להודות למנהל מינהלת אזורי התעשייה של קריית שמונה והגליל העליון ירדן ארליך על ארגון הביקור.

מצ"ב תמונות מביקור השר בקריית שמונה.

לפרטים נוספים: 050-8675052