ע"י דובר העירייה


סיכום ישיבת מועצת העיר הראשונה


ראש העיר אביחי שטרן: "קריית שמונה היא האתגר של חיי"

מתחילים לעבוד: אושר פה אחד מינוי סגני ראש העיר והרכב וועדות העירייה.

ישיבת מועצת העיר הראשונה בקדנציה הנוכחית נערכה אתמול בערב (רביעי) באולם אשכולות הפיס בחטיבת הביניים דרכא דנציגר בקריית שמונה.

מאות מתושבי העיר הגיעו לצפות בראש העיר אביחי שטרן ונבחרי העיר בישיבתם הראשונה. אלפים צפו בשידור החי של הישיבה שהועבר באמצעות דף הפייסבוק של העירייה. "הבטחנו שקיפות ואת זאת נעשה. היום הישיבה הועברה בשידור ישיר וזה הנוהל שיהיה בכל ישיבות מועצת העיר. מהיום הכל ינוהל בשקיפות", אמר ראש העיר אביחי שטרן.
קדם לישיבה טקס מרגש בו נפרד ראש העיר אביחי שטרן מראש העיר היוצא ניסים מלכה, מחברי המועצה היוצאת וממנכ"ל העירייה אשכול שוקרון שעזב את תפקידו לפני מספר חודשים.
חברי המועצה היוצאת ובעלי התפקידים שסיימו את עבודתם בעירייה קיבלו תעודות הוקרה והערכה על פועלם למען העיר ותושביה.
רב העיר הרב שלום לוי שליט"א פתח את הערב המרגש בהדלקת נר רביעי של חנוכה וברך את ראש העיר הנבחר וחברי המועצה החדשים.


ראש העיר אביחי שטרן פתח את הישיבה בנאום מרגש שנקטע פעם אחר פעם ממחיאות כפיים סוחפות. "הראשונים אותם אני רוצה לציין בדברי הם הורי גורג'ט ואהרון.
44 שנים לאחר שאבי אהרון, איבד באסון הדמים ברחוב יהודה הלוי, את אמו – סבתי אנצ'ה שטרן ואחותו-דודתי רחל שטרן שנרצחו בדם קר, עומד כאן בנו, הנכד של אנצ'ה אותה לא זכיתי להכיר ונשבע אמונים למדינת ישראל כראש העיר של קריית שמונה", אמר שטרן. "סיפורה של משפחתי הוא למעשה תמצית סיפורה של המדינה. תמצית סיפורה של קריית שמונה.למרות הקושי, למרות השכול, למרות הכאב הקשה אנחנו כאן כדי להישאר.אנחנו כאן כדי לבנות, ליצור ולהגשים חלומות. אנחנו עם חזק ואף אחד לא יוכל לשבור אותנו, כפי שכתוב בספר שמות פרק א' פסוק י"ב: "וְכַאֲשֶׁר יְעַנּוּ אֹתוֹ כֵּן יִרְבֶּה וְכֵן יִפְרֹץ".ראש העיר פנה בנאומו להוריו, הישיר אליהם מבט ואמר בהתרגשות: "אבא ואמא שלי – אני אוהב אתכם. כל מה שאני – זה בזכותכם".

ראש העיר אביחי שטרן  הודה שוב לתושבי העיר על התמיכה הגדולה בו ואמר כי הוא מתכוון להיות ראש עיר של כולם: "שלושה שבועות חלפו מאז קיבלתי את אמון הציבור ואני מבקש שוב להודות בראש ובראשונה לתושבי קריית שמונה על התמיכה הגדולה והסוחפת בי ובדרכי. הניצחון בבחירות לא היה שלי, אלא של כלל תושבי קריית שמונה שרצו בהנהגה חדשה, חיכו לה, והנה אנחנו כאן כדי לעשות את העבודה למען כל אחת ואחד מתושבי העיר.
חשוב לי לומר כי אני מתכוון להיות ראש עיר של כולם. לתושבים שלא בחרו בי, אני רוצה לומר, נכון, ייתכן שלא זכיתי בקולכם בבחירות,  אך אני מתכוון לשמוע את רצונותיכם ולהיות גם ראש העיר שלכם. כולנו משפחה אחת ועל כולנו מוטלת החובה להניח בצד את משקעי העבר ולצעוד יחד, בשילוב ידיים ובלב נקי, למסע מאתגר בו ניצור עתיד טוב יותר לילדינו, לכולנו".
ראש העיר אמר בדבריו כי הוא מודע לציפיות הגבוהות ממנו, אך ביקש סבלנות מהציבור כדי לאפשר לו לבצע את כל שהתחייב במסע הבחירות שלו. 
ראש העיר: "אני יודע שהציפיות מאתנו גבוהות. זה בדיוק הרף שאני רוצה שיציבו לי בכל תפקיד אותו אני ממלא ובמיוחד בשליחותי הציבורית כראש עיריית קריית שמונה. תמיד צריך לכוון הכי גבוה שאפשר. אני מבטיח להיות ער וקשוב לרחשי הציבור ולקבל את ההחלטות הנכונות למען פיתוחה ושגשוגה של קריית שמונה. "אמרתי לא אחת ואני חוזר ואומר - קריית שמונה היא האתגר של חיי ואשקיע בעיר את כל כולי למען הצלחתה. דבר אחד אני מבקש מהציבור – סבלנות. תנו לנו את הזמן הדרוש לבצע את השינויים הדרושים. עבודה ציבורית דורשת הרבה סבלנות ואני מתחייב כי בסופו של תהליך הסבלנות אכן תשתלם וכולם יוכלו ליהנות מפירות העבודה שלנו".

ראש העיר הודה לחברי המועצה היוצאת על תרומתם לפיתוחה וקידומה של העיר  ולראש העיר היוצא ניסים מלכה על 10 שנים בהם עמד בראשות העיר.  "בשמם של תושבי קריית שמונה אני מודה לך על פועלך לפיתוחה של קריית שמונה ועל ההישגים שנרשמו בתקופתך בתחומים השונים" אמר ראש העיר שטרן לראש העיר היוצא מלכה.
חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון שכיבדה את הישיבה בנוכחותה, פירגנה לציבור התושבים בעיר על החלטתם לבצע שינוי בקריית שמונה והתחייבה לסייע לראש העיר אביחי שטרן  בכל דבר ועיניין. "אומנם רק היום אביחי נכנס באופן רשמי לתפקיד ראש העיר, אבל כבר שלושה שבועות שהוא מגיע לכל ישיבה בכנסת כדי לדאוג לאינטרסים של תושבי קריית שמונה", אמרה חברת הכנסת שאשא-ביטון.

לאחר החלק הטקסי, אותו הנחה במקצועיות מנכ"ל החברה למתנ"סים אלעד קוז'קרו, החלה ישיבת המועצה על פי סדר היום שנקבע מראש. חברי המועצה נשבעו בזה אחר זה אמונים למדינה ומייד לאחר מכן אושר פה אחד מועד ישיבות מועצת העיר שיתקיימו פעם בחודש בימי רביעי. האווירה החגיגית בישיבה גרמה לכל החברים להצביע פה אחד גם על הרכב וועדות העירייה וגם על האצלת תפקידים וסמכויות של ראש העיר לחברי המועצה לפי הפירוט הבא:

  • ד"ר אביבה זריהן ויצמן– ממונה על תחום החינוך.
  • אופיר יחזקאלי – ממונה על אגף ההנדסה ויו"ר וועדת המשנה לתכנון ובניה, ממונה בעירייה על הפיצוח הכלכלי והיזמות, על אגף תעשייה, עסקים ותיירות (למעט תיירות).
  • יהודה חיים – ממונה על הרווחה וממונה על התרבות התורנית.
  • אריה אקרמן – ממונה על אגף שפ"ע.
  • יורם ממן – ממונה על הספורט, ממונה על גיוס הכנסות ואיש הקשר עם משרדי הממשלה.
  • מישל בן שימול אחראי על שרותי הבריאות בעיר, יישום ההסכם על הפעלת המוקד הרפואי האזורי לשרותי רפואה דחופה, ממונה על תחום החניה ורשות החניה.
  • אלכס קראצ'ון ממונה על תחום התיירות ועל אגף התעשייה, העסקים והתיירות (רק בתחום התיירות).

הסעיף הבא היה אישור מינוי סגני ראש העיר. חברי המועצה הצביעו פה אחד להצעתו של ראש העיר למנות את אופיר יחזקאלי למ"מ וסגן ראש העיר ואת יורם ממן לסגן ראש העיר. יחזקאלי וממן ישמשו סגני ראש העיר ב-50% שכר. יורם ממן ישמש החל מהחודש הקרוב, סגן ראש העיר למשך 30 חודשים ובסיומם יחליפו בתפקיד חבר המועצה יהודה חיים. השניים ישמשו סגני ראש עיר ברוטציה.
גם מינויים של סגנית ראש העיר בתואר אביבה זריהן ויצמן והמשנה לראש העיר מישל בן שימול עברו פה אחד. מדובר בתפקידים בהתנדבות.
עוד מינוי שעבר פה אחד הוא מינויו של עוזר אישי לראש העיר. לתפקיד בחר ראש העיר את פאר לרדו, שחוזר עם משפחתו לעיר בה נולד ובה משפחתו מתגוררת עד היום.
מצ"ב תמוה בה ראש העיר אביחי שטרן מעניק תעודת הוקרה לראש העיר היוצא ניסים מלכה ותמונות נוספות מישיבת המועצה.

ישיבת מועצת העיר הראשונה

ישיבת מועצת העיר הראשונה

ישיבת מועצת העיר הראשונה

ישיבת מועצת העיר הראשונה