את הדברים אמר ראש עיריית קריית שמונה עו"ד אביחי שטרן במפגש שקיים השבוע ראש הממשלה עם ראשי הרשויות בצפון.

השבוע קיים ראש הממשלה בנימין נתניהו מפגש עם ראשי רשויות מקומיות מהצפון ובניהם ראש העיר עו"ד אביחי שטרן. מטרת המפגש הייתה עדכון ראשי הרשויות על התקדמות מבצע "מגן צפוני".

שטרן ניצל את המפגש עם ראש הממשלה כדי להעלות סוגיה חשובה להמשך פיתוחה של העיר ופנה לנתניהו בעיניין הענקת תמריצים לתעשייה עתירת ידע בקריית שמונה על מנת שתעשיינים ובעלי מפעלים יעברו לקריית שמונה בגלל כדאיות כלכלית.

"כל זמן שלא תינתן עדיפות לתעשיינים בקריית שמונה, לא יהיה אפשר להביא לכאן תעשייה עתירת ידע. לא יכול להיות שיזמים יקבלו את אותם התנאים בקריית שמונה, יוקנעם ורמלה", אמר ראש העיר שטרן.

ראש הממשלה ושר הביטחון הסכים עם ראש העיר והבטיח לבחון את הנושא.

במהלך המפגש דאג ראש הממשלה לעדכן את נבחרי הציבור באירועי השעה ואף ענה לשאלותיהם. ״אנחנו בעיצומו של מבצע לנטרל את איום המנהרות", פתח את דבריו ראש הממשלה. הוא אמר במפגש כי "איום המנהרות, לו היה מתממש, היה פוגע בכם, בתושבים שלכם ובחיילים שלנו כאן. לחיזבאללה אין שום בעיה להגיח מהאדמה, לחטוף אנשים ולהכניס אותם למנהרה, או לחילופין, להיכנס למסעות הרג וחטיפה בתוך היישובים שלכם. במבצע שמתבצע עכשיו, אנחנו שוללים זאת".

ראש הממשלה ביקש להודות לתושבי יישובי גבול הלבנון ובכללם תושבי קריית שמונה על מסירותם הגדולה ועל האהבה המשמעותית שהתושבים שלנו מרעיפים על חיילי צה"ל במשימתם המורכבת. "אני רוצה לברך אתכם על החוסן, העמידה והגיבוי - הדברים האלה יעמדו לנו לשנים רבות" אמר נתניהו.

ראש העיר אביחי שטרן ביקש לחזק את נתניהו ולהודות על שיתוף הפעולה והעדכונים השוטפים במצב הביטחוני להבטחת תפקודה של העיר בשגרה, וחלילה בחירום: "תושבי קריית שמונה מחזקים את חיילי ומפקדי צה"ל ובראשם ראש הממשלה ושר הביטחון.  אנו סמוכים ובטוחים שצה"ל יעשה את עבודתו בשמירה על שלומם וביטחונם של תושבי הצפון".

ראש הממשלה

קרדיט: קובי גדעון/לע"מ