הקרן לידידות, בראשות הרב יחיאל אקשטיין מחלקת בימים אלה מענקי חימום ושמיכות פוך חמות ל-208 קשישים בקריית שמונה. המענקים מחולקים ישירות לקשישים המתקיימים רק מקצבאות הביטוח הלאומי ומקבלים סיוע חודשי מהקרן לידידות במזון, תרופות והפגת בדידות במסגרת התכנית "בכבוד ובידידות".

החלוקה בקריית שמונה מתבצעת במסגרת מבצע ארצי תחת הכותרת "מחממים בידידות" בו הקרן מעניקה מענקי חימום ושמיכות ל-22 אלף קשישים ברחבי הארץ באמצעות מאות מתנדבים.

נשיא הקרן לידידות הרב יחיאל אקשטיין: "חוסנה של חברה נמדד באופן בו היא מטפלת בחוליות החלשות ביותר בתוכה. מאות אלפי קשישים בישראל סובלים ממחסור כלכלי חריף ואינם מסוגלים לכסות את הוצאותיהם החודשיות. בחודשי החורף מצוקת הקשישים מחריפה ורבים מהם נאלצים לעמוד בפני בחירה בלתי אנושית בין חימום הבית, קניית מזון או תרופות".

ראש עיריית קריית שמונה, הרב ניסים מלכה: "אני רואה חשיבות רבה בדאגה לקשישי העיר להם יש חלק חשוב בהקמת עירנו ומדינתנו. אנו מחוייבים לדאוג להם בכל ימות השנה ובכל יום מחדש כי רק בזכות וותיקי העיר  אנו יכולים להמשיך לעשות וליצור בקריית שמונה. אני מודה לקרן לידידות שתמיד נמצאת היכן שצריך לעזור ולמתנדבים הרבים מקריית שמונה ומחוצה לה שעושים עבודת קודש במגוון פעילויות של תרומה לקהילה".

עפרה אילון, רכזת מרחב גליל מזרחי וגולן בקרן לידידות: "אני רוצה להודות מקרב לב לאנשי עיריית קריית שמונה על שיתוף הפעולה לאורך כל השנה למען האוכלוסיות המוחלשות בעיר ולמתנדבים היקרים המסייעים לנו להפיג את בדידותם של הקשישים ולספק להם סיוע. מצב הקשישים בקריית שמונה ובכל הארץ מחייב את כולנו להתגייס ולעזור ואני קוראת לכל תושבי קריית שמונה והאזור להצטרף אלינו לפעילות".

תושבי קריית שמונה והגליל העליון המעוניינים להצטרף להתנדבות למען הקשישים בחורף ובמשך כל השנה מוזמנים לפנות למוקד הקרן לידידות בטלפון 9779* או בדף הפייסבוק של הקרן לידידות או באתר www.yedidut.org.il.

הקרן לידידות פועלת לחיזוק חוסנה החברתי של ישראל. הקרן, הפועלת באמצעות תרומתם הנדיבה של אוהבי ישראל שאינם יהודים ברחבי העולם, מסייעת לאוכלוסיות במצבי עוני וסיכון, פועלת לעידוד העלייה והקליטה, מסייעת למאות אלפי יהודים נזקקים ברחבי העולם ומשקיעה ברווחת אזרחי ישראל ובביטחונם בשעת חירום. במהלך 17 שנות פעילותה בארץ, גייסה הקרן מעל לארבעה מיליארד שקלים למאות פרויקטים חברתיים בישראל וברחבי העולם.

לפרטים נוספים: יעל ברנובסקי, דוברת הקרן לידידות, 050-3432042